Reklam
Reklam

Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Selahattin Demirtaş açıklaması

Son dakika haberi: Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, ''Demirtaş'ın rahatsızlandığını bildirmesi üzerine acilen 112 aranılarak gelen doktor tarafından ilk muayenesi ve gerekli tetkikler yapılmıştır.'' ifadeleri yer aldı.

Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Selahattin Demirtaş açıklaması
Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan Selahattin Demirtaş açıklaması Admin
Bu içerik 105 kez okundu.
Reklam


Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı, Cezaevinde tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başakanı Selahattin Demirtaş'la ilgili iddialara açıklık getirdi.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuyla ilgili avukatı tarafından gündeme getirilen iddialarla ilgili olarak, aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

'ACİLEN 112 ARANMIŞTIR'

Edirne F Tipi Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın 26/11/2019 günü cezaevi yönetimine rahatsızlandığını bildirmesi üzerine acilen 112 aranılarak gelen doktor tarafından ilk muayenesi ve gerekli tetkikler yapılmıştır.

'SAĞLIK SORUNU TESPİT EDİLMEDİ'

Yapılan tetkikler neticesinde Demirtaş’ın herhangi bir sağlık sorunu tespit edilmemiş olmasına rağmen daha detaylı tetkiklerin yapılması için Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde muayene edilmesinin sağlanması amacıyla gerekli randevular alınarak bugün için hastaneye sevk edilmiştir.

'DOKTOR TALEPLERİ HER ZAMAN KARŞILANDI'

Bu süreç içerisinde Selahattin Demirtaş’ın ailesi ve ziyaretçileriyle rutin olarak yapılan görüşmeleri gerçekleşmiştir. Ayrıca farklı tarihlerdeki doktor muayene talepleri de her zaman karşılanmıştır.

NE OLMUŞTU?

Edirne Cezaevi'de tutuklu bulunan Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kardeşi ve avukatı Aygül Demirtaş ağabeyinin 26 Kasım'da bilincinin kapandığını söylemiş, Aygül Demirtaş, Demirtaş'ın yedi gündür hastaneye sevk edilmediğini iddia etmişti.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi