Reklam
Reklam

E=MC2 ile Tuzla’ya Bir Ödül Daha!

Şehir ekonomisinden sosyal belediyeciliğe kadar her alanda marka yatırımlarla isminden söz ettiren Tuzla, dün bilim ve şehirciliğin uyumunun ifadesi olan Şehrin İmzası Ödülüne layık görüldü.

E=MC2 ile Tuzla’ya Bir Ödül Daha!
E=MC2 ile Tuzla’ya Bir Ödül Daha! Admin
Bu içerik 144 kez okundu.
Reklam


Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ile daha önce Marina projesi ile kent ekonomileri dalında, Gönül Hanem projesi ile sosyal belediyecilik alanında bir çok ödül alan, yine İnsani Gelişme Vakfı tarafından gizli vatandaşlık yöntemi ile belirlenen Türkiye’nin en yüksek insani gelişme düzeyine sahip ilk 30 ilçe arasına girmeyi başaran Tuzla, Einstein ‘ın E=MC2 (Enerji=Kütle x Işık hızının karesi) formülünden esinlenerek hazırlanın Uygulamalı Temel Bilimler Üniversitesi mimari projesi ile ödüllü projeler listesine bir yenisini daha eklemiş oldu. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda yoğun ilgi gören ve 100’ün üzerinde başvuru alan City Awards (Şehrin İmzası) ödüllerinin sahiplerini bulduğu ödül töreninde Türkiye Temel Bilimler Vakfı adına ödülü alan Mütevelli heyeti başkanı ve Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı; “Bu proje öncelikle bir sosyal sorumluluk projesidir. Bilimin diğer entellektüel faaliyetlerden farklı olarak gerçekten çok farklı yöntem ve metodunun tüm toplumda yaygınlaştırılması lazım. Bu yöntem ve metodun tüm toplumumuzda yaygınlaşmasını temenni ediyorum. 25 sene önce bu bilince ulaşmış 8 bilim adamıyla başlayan süreç bugün bu sonuca ulaşmıştır. Tüm mütevelli heyetimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Seçkin akademisyenler, sanayi ve teknoloji dünyasının önemli isimleri ile iş dünyasının önde gelen temsilcilerinden oluşan Türkiye Temel Bilimler Araştırma Vakfı, kazandığı bu prestijli ödül ile bilime hizmet etmekle beraber şehrin dokusuna, doğanın güzelliğine ve şehrin çehresine değer katacak mimari eserlere de imza atılabileceğini göstermiş oldu.
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi