Reklam
Reklam

Markanız İle Rekabette Önde Olun

Markanız İle Rekabette Önde Olun

Markanız İle Rekabette Önde Olun
Markanız İle Rekabette Önde Olun reklam
Bu içerik 154 kez okundu.
Reklam

 

Rekabet gücünün arttığı sektörünüzde her zaman yeniliklere açık olmalısınız. Rakiplerinizi yakalamak, onlardan önde olmak için farklı çalışmalar yürütmeye her zaman devam etmelisiniz. Son zamanlarda firmalar bunu marka çalışmalarına ağırlık vererek sürdürmeye devam ediyor. Peki marka nedir? Nasıl tescil edilir? Marka, sizin işletmenize ait olan ürün veya hizmetlerin rakip firmaların ürün ve hizmetlerinden ayırt edilmek amacıyla sayılar, adlar, sözcükler, logo veya bunların bir kaçının bir araya gelmesiyle oluşan niteliktir. Burada önemli ayrıntı ayırt edici bir özelliğe sahip olmaktır. Marka başvurunuzu ücretsiz marka tescil sorgulama adresinden yapabilirsiniz. Burada ayrıca marka patent sorgulama işlemlerinizi de yapmanız mümkün. Başvurunuzu sektörel veya sınıf bazlı olarak yapabilirsiniz. İstediğiniz markayı hemen almanız maalesef mümkün değildir. Yapılan başvurular uzman bir ekip tarafından incelenerek uygunluğu kontrol edilmektedir. Marka tescil etmek için başvurduğunuz sektörde daha önceden aynı isimle tescillenmiş bir markanın olmaması gerekmektedir. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız işiniz ile alakalı farklı bir sektörde yeni bir başvuru yapabilirsiniz.

Yaptığınız başvurunun incelenip olumlu olarak değerlendirilmesinin ardından sizden istenilen evraklı doğru ve eksik olarak ilettikten kısa bir süre sora tescilli bir marka sahibi olabilirsiniz. Günümüzde büyük ve büyümek isteyen firmaların tamamı marka çalışmalarına oldukça önem vermektedir. Çünkü tescilli bir marka sahibi olmanız sektörde söz sahibi olduğunuz anlamına gelmektedir. Haksız kazanç ve rekabetin önüne markanız ile geçebilirsiniz.

Bundan sonraki süreçte satışa sunmayı planladığınız ürün veya hizmetlerinizi tescil ettiğiniz marka çatısı altında toplayarak büyüyen ve bilinen bir marka haline gelebilirsiniz. Örneğin bir telefon markasını düşünebilirsiniz. Çıkan her yeni model farklı bir görünüme ve özelliğe sahip olabiliyor fakat her zaman aynı marka ile satışa sunulmaktadır. Sizde bu politika ile ürünlerinizi satışa çıkartabilirsiniz.

Daha Fazlası : https://www.markatescilisorgulama.com.tr/patent-sorgulama.html

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi