Reklam
Reklam

Endüstriyel Mutfakta Neler Kullanılır.

Endüstriyel Mutfakta Neler Kullanılır.

Endüstriyel Mutfakta Neler Kullanılır.
Endüstriyel Mutfakta Neler Kullanılır. reklam
Bu içerik 185 kez okundu.
Reklam

 

Endüstriyel Mutfaklarda hazırlanan ürünler için yapılan hazırlıklarda ilk olarak depolama bölümüne ihtiyaç duyulmaktadır. Kapasiteye göre bu gibi yerlerin soğuk ve donmuş ürünleri hazırda tutacakları soğuk odaları yada az miktarda saklama gerektiriyorsa tezgah tipi buzdolapları yada dik tip buzdolapları yada bu ürünleri türevleri olan derin dondurucu dolaplarında muhafaza edebilirler. Soğuk odalara genelde tel raflar sıklıkla yer aldığı için kuru gıdaların saklanması için daha uygun bir kullanım imkanı tanımaktadır.

Endüstriyel Mutfak içinde Hamur işlerinin hazırlığında mutfaklarda kullanabileceğiniz hamur yoğurma makinesi, hamur açma makinesi, planet mikserler hazırlık ekipmanları içinde yer almaktadır. Sebze hazırlama bölümünde kullanabileceğiniz patates, soğan doğrama makineleri yada salata ve yemeklerin hazırlamasında genel amaçlı kullanılan sebze doğrama makinelerini sıralayabiliriz. Et hazırlık bölümünde ise genelde polietilen et doğrama tezgahları ile et kıyma makineleri ile et parçalama makineleri gibi aletler ihtiyaca göre alınabilir.

Pişirme alanı içinde yine menüye göre düzenlemek gerekecektir. Her Farklı bir menü hazırlanacaksa çoğu zaman yazacağımız aletlerin bir çoğuna sahip olmalısınız. Bunlar sırası ile ızgaralar, ocaklar, fritözler, kaynatma kazanları, yer ocakları ve fırınlar gibi pişirici ürünlerdir. İhtiyaç duyduğunuz ürünlere göre karar verebilirsiniz. Burada dikkat edilecek en önemli konu harcanacak enerji durumudur. Elektrikli ve gazlı modellerden ihtiyacınıza uygun olanlardan birini seçebilirsiniz.

Yemek pişirme fırınları günümüzde çok yönlü kullanılabileceğiniz türde programlara sahip akıllı fırınlardan birini seçebilirsiniz. Bu Fırınlar hem et, tavuk, balık yada sebze yemeklerini pişirirken kullanabileceğiniz gibi hem de hamur ürünlerini pişirebilme kabiliyetindedir. Son zamanda sahip oldukları teknoloji özellikleri ile şeflere en önemli yardımcısı konumuna gelmiştir Konveksiyonlu fırınlar konusunda en iyi fiyatları diğer ürünlerde olduğu gibi sitemizden bilgi yada sipariş edebilirsiniz.

Sunum alanlarınızda yada yemeklerin servis edildiği bu yerlerde müşterinizi ağırlayacağınız yerlerdir. Bu alanlarda müşteriniz rahat ve konforlu olan ekipmanları yerleştirmelisiniz. Hotel ve Tatil bölgelerinde Salat bar gibi bir alan günümüzde çokça tercih edilirken self servis tipi ve açık büfe tarzı mekanlar sıkça görülmektedir. Örnek vermek gerekirse Self servis bir restoran içinde servis hattı gibi ürünlerle soğuk ve sıcak gıdaları teşhir edebilir ve servis yaparak kararınızı bu yönde kullanabilirsiniz.

İçecek ve bar ekipmanları içinde olan ürünleri sıralamak gereklidir. Bunlar kullanım sahasına göre farklılıklar göstererek ihtiyaç listesi belirlemede sizlere yararlı olacak türde bir hazırlık içine girecektir. Bar blender, sıcak çikolata makinesi ve katı meyve sıkacağı ile ayranlık, şerbetlik gibi ürünleri içecek sunumlarında kullanabilirsiniz. Bu ürünler çoğu yerde müşteriler tarafından en çok talep edilen ürünler içinde olduğundan bir çok işletme tarafından ihtiyaç listesinde tutulmaktadır.

Endüstriyel Mutfaklar sektörü uzun ömüre sahip olan ürünlerden oluştuğunu hatırlatarak aradığınız uygun kalitede ekipmanları Endüstriyel Mutfakta uzman olan kadromuzla sizlere en iyi endüstriyel mutfak malzemelerini bulmanızda yardımcı olabilmek adına yer verdik. Endüstriyel Mutfak Projenize ve yerinize uygun olan ürünlerin seçimlerinde kullanışlı mutfaklar oluşturmak adına bilgileri sizler için derledik..

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi