Reklam
Reklam

Ahmet Turan Kılıç'ın oğlundan anlamlı çağrı: Aleviler bizim kardeşimiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla cezası kaldırılan 86 Ahmet Turan Kılıç'ın oğlu, babasıyla ilgili paylaşılan provokatif haberlere tepki gösterdi. Babasının Madımak olayıyla ilgisi olmadığını ve Alevilerle hiçbir problemleri olmadığını kaydeden Kılıç, "Hep birlikte olalım, gelsinler yakan kimse beraber bulalım" dedi. Babasının birçok hastalığı olduğuna anlatan Kılıç, "Kendi başına yaşayamayacak durumda" dedi.

Ahmet Turan Kılıç'ın oğlundan anlamlı çağrı: Aleviler bizim kardeşimiz
Ahmet Turan Kılıç'ın oğlundan anlamlı çağrı: Aleviler bizim kardeşimiz Admin
Bu içerik 183 kez okundu.
Reklam


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ağırlaştırılmış müebbet cezasını kaldırdığı 86 Ahmet Turan Kılıç'la ilgili bazı haber siteleri ve sosyal medya hesapları provokasyonlara imza attı. Kılıç'ın Madımak olaylarına karıştığını iddia eden haberler yapılırken, sosyal medya da da Kılıç'a ait olmayan fotoğraflar paylaşıldı. 

27 YILDIR CEZAEVİNDEYDİ, SAĞLIK DURUMU KÖTÜLEŞMİŞTİ

86 yaşındaki Kılıç, 27 senedir cezaevindeydi. Adli Tıp'tan verilen raporla Kılıç'ın yalnız başına yaşayamayacağı, sağlık durumunun ileri derecede bozuk olduğu belirtilmişti. Doktorların verdiği sağlık raporu doğrultusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın affetmesiyle serbest bırakılan Kılıç'ın, cezaevinde iyileşecek durumunun olmadığı vurgulanmıştı. 

Konuyla ilgili Haber7'ye açıklama yapan Ahmet Turan Kılıç'ın oğlu Necdet Kılıç, babasının Madımak olaylarıyla bir ilgisi olmadığını, kendisine komplo kurulduğunu vurguladı. 

Televizyon tamircisi olan Kılıç'ın, olaydan sonra gittiği karakolda polisle tartıştıktan sonra haksız yere gözaltına alındığını anlatan Kılıç, "Birisi küfür etmiş. Oradaki amir kim küfür etti diye sormuş. Sonra babamı 33 kişiyi yaktınız diyerek gözaltına almış. Babam da, 'ben mi yaktım, git yakanları bul' demiş. Sonra başına çorap ördüler" diye konuştu. "BABAMIN 27 SENESİNİ ÇALDILAR"

Babasının 27 senesini çaldıklarının altını çizen Kılıç, "Biz derdimizi anlatmaya çalışıyoruz ama bazıları hala iftira atmanın peşinde. Babam olay anında orada bile değil. Ben yanındaydım" ifadelerini kullandı. 

Sosyal medyada babasına aitmiş gibi paylaşılan fotoğrafın da yalan olduğunu belirten Kılıç, "Attıkları fotoğraftaki babam değil. Babam sakalsızdı. İftiraları devam ediyor" dedi. 

Alevilerle problemleri olmadığını da söyleyen Kılıç, "Hep birlikte olalım, gelsinler yakan kimse beraber bulalım" diye konuştu. 

"ALEVİLERİ BABAM KORUMUŞTU"

"Aleviler bizim kardeşimiz. Onlarla hiçbir problemimiz yok" diyen Kılıç, babasının da Alevilere karşı her zaman iyi davrandığını anlatarak şunları söyledi: 

"1978 yılında bir düğün vardı. O zaman benim babam Almanya'dan düğüne gelmişti. Bu mahallede Alevi yok diyerek onları gönderdi. Eğer o topluluk girseydi, hiçbir tanesi kalmayacaktı, hepsini öldüreceklerdi. Öyle olduğu halde suçsuz insana iftira ediyorlar." 

"ADLİ TIP RAPOR VERMEDİ"

Daha önce Adli Tıp'tan rapor almak için uğraştıklarını anlatan Kılıç, "Rapor vermeden geri gönderdiler. Gündem oluşturduk. Sonra rapor hazırlandı, Cumhurbaşkanı da onaylandı" dedi. 

"BENİ BİLE TANIMIYOR"

Babasının alzheimer, kalp, romatizma ve prostat gibi hastalıkları olduğunu vurgulayan Kılıç şu ifadeleri kullandı: 

"Sivas olayı dedin mi vebalı davranıyorlar, düşman gibi bakıyorlar. 

Alzheimer hastalığı ileri derecede. Beni bile tanımıyor. Torununu, çocuklarını bile tanıyamıyor. Yerinden kalkamıyor. 

Tansiyon, kalp, romatizma, prostat hastalığı var. Gözü görmüyor, kulağı duymuyor. 

Ben ilgileniyorum. Tek başına yaşamıyor. Yerinden bile kalkamıyor."
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi