Reklam
Reklam

Bülent Aydemir çığ faciasında Gülşen Orhan'ı suçlamıştı, gerçek ortaya çıktı

Van'da 33 kişinin çığ altında hayatını kaybettiği acı olaydan sonra Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan'ın tedbirsizliği olduğunu, iş makileriyle yolu açtırdığını iddia etti. Ancak olay anında orada bulunan Affan Orhan, Aydemir'in iddialarını yalanladı ve olay anını anlattı. Aydemir ise, sosyal medyadan geri adım atarak "Sözlerim çarpıtılıyor" dedi.

Bülent Aydemir çığ faciasında Gülşen Orhan'ı suçlamıştı, gerçek ortaya çıktı
Bülent Aydemir çığ faciasında Gülşen Orhan'ı suçlamıştı, gerçek ortaya çıktı Admin
Bu içerik 179 kez okundu.
Reklam


Van'da iki gün üst üste gelen çığ haberleri Türkiye'yi yasa boğdu. Önceki gün çığ altında kalan minibüste kalanları kurtarmak için yola çıkan ekibin üzerine çığ düştü. Aralarında güvenlik güçlerinin de olduğu 33 kişi kaybetti. 

Tüm yurt aram kurtarma bölgesinden gelecek iyi haberleri umutla beklerken, Habertürk Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir'in açıklamaları tartışma konusu oldu. Aydemir, Tedbirsizlik olduğunu iddia eden Aydemir, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan'ın etkinliği olduğu için ısrar ettiğini, yolu açtırmaya çalıştığını söyledi. Aydemir'in yaptığı açıklama sonrasında, çığ felaketinden yaralı olarak kurtulan Affan Orhan, sosyal medyadan bir açıklama yaptı. Orhan, "Halen kar altında insanlar varken ve kendisi de çığın altından yaralı kurtulmuş bir insanla ilgili bir haber atıyorsunuz ortaya" ifadelerini kullandı.

"İFTİRA VE HAYAL ÜRÜNÜ..."

Bülent Aydemir'e hitap ederek mesajını paylaşan Orhan, "Biliniz ki tamamen yalan, iftira ve hayal ürünüdür size iletilenler" dedi.

Gülşen Hanım'la konuştuğumda cevap vermek gerektiğini söylediğimde "Bu kadar cenaze varken ortada habere cevap yetiştirecek değilim” dedi. zaten hastaneden henüz çıkıp cenazelerle Çatağ'a gitti. 

Gülşen Hanım cenaze konvoyu ile Bitlis üzerinden Bahçesaray'a gidiyordu. Yolda beni aradı, "Kimse bilmesin, olay yerine gideceğim, sen de gel" dedi. Babası ve ağabeyi de öndeki araçlarda cenaze konvoyundaydı. Onlar bile bilmiyordu Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Hanımın oraya gideceğini. 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Hanım sadece tek araçla olay yerine gitti. Ben de arkasından ona yetişmek üzere aracımla cenaze konvoyundan ayrıldım. Aramızda 5 dakikalık mesafe vardı."İŞ MAKİNELERİYLE YOLU AÇTIRMADI"

Olay yerine giden yolların kapalı olduğundan, Gülşen Hanım'ın iş makineleriyle bu yolu açtırdığını söylemişsiniz. Oysa ki yol zaten açıktı ve Vali Bey’in orada çalışan 300'e yakın kişinin çalıştığı açıklaması ortada, sürekli AFAD ekipleri ve vatandaşlar gidiş-geliş yapıyorlardı.

Çatak'ta ya da herhangi bir yerde toplantıya katılmadı.Olay yerine gitti. Biz ondan hemen sonra vardık, aracımızı kimseyi engellemeyecek bir yere park ettik ve 200 metrelik kısmı da yürüyerek Gülşen Hanımın yanına gidecektik ki çığ koptu. Çok sis ve fırtına vardı. 

Gülşen Hanım'ın da çığ altında kaldığını orada öğrendik. Telefonlar çok zor çekiyordu. Hemen ulaşabildiğim yetkililere bilgi verdim, Gülşen Hanımın ağabeyini aradım. Tatvan'a varmışlardı, cenaze konvoyundan ayrılıp olay yerine gelmeye çalıştılar.

Çığ altında kalmayan kim varsa onlarla birilerini kurtarmaya çalışıyorduk. Yaklaşık 20 dakika sonra Gülşen Hanım kurtarıldı ve hastaneye gönderildi. Olay yerinde başkalarından öğrendim bunu. Hemen çıkan bir yaralıyı aracıma aldım, hastaneye gittik."UYARI YAPILMADI"

Gülşen Hanım olay yerine giderken asla bir uyarıya muhatap olmadı ve zaten olması da söz konusu değildi. Çünkü vatandaşlar da AFAD ya da diğer ekipler de sürekli gidip geliyorlardı. Bahsettiğiniz 3500 rakımlı Kerapet Dağı olay yerinden 5 kilometre ötede alakasız bir yer. 

Çığ altında kalan insanların çoğu görevliydi. Bir kısmı ise yakınlarını arayan vatandaşlardı. Bülent Bey, sizi izleyen ve takip eden biri olarak bu habercilik faaliyetini sizin bu güne kadarki gazetecilik çizginizin hiçbir yerine oturtamadım. 

"YEMEKLİ TOPLANTIYA KATILMADI"

Çatak'tan değil Van'dan gitti Gülşen Hanım. Yemekli toplantıdan değil hastaneden alınan cenaze konvoyuna katılıp, konvoydan ayrılarak gitti. Güvenlik ekibi ya da iş makinalarıyla değil sadece içinde olduğu tek araçla gitti.AYDEMİR'DEN GERİ ADIM

Öte yandan sosyal medyada yeni bir açıklama yapan Bülent Aydemir,  Arkadaşlar, söylemediğim şeyleri çarpıtıp haber yapanlara lütfen itibar etmeyiniz. Programda anlattığım olaydan ancak tedbirsizlik sonucu çıkabilir. Çığ faciasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Başımız sağ olsun" ifadelerini kullandı. 

AK PARTİ'DEN TEPKİ

Gazete Manşetleri
BURÇLAR
 • KOÇ
  Koç Burcu
 • BOĞA
  Boğa Burcu
 • İKİZLER
  İkizler Burcu
 • YENGEÇ
  Yengeç Burcu
 • ASLAN
  Aslan Burcu
 • BAŞAK
  Başak Burcu
 • TERAZİ
  Terazi Burcu
 • AKREP
  Akrep Burcu
 • YAY
  Yay Burcu
 • OĞLAK
  Oğlak Burcu
 • KOVA
  Kova Burcu
 • BALIK
  Balık Burcu
Reklam
Yol Durumu E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
E-GAZETE
KARİKATÜR
PUAN DURUMU
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi