Reklam
Reklam

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?

Kızlık Zarı Dikimi Nedir?
Kızlık Zarı Dikimi Nedir? reklam
Bu içerik 652 kez okundu.
Reklam

 

Kadınların vajina girişlerinde bir zar tabakası bulunmaktadır. Bu zar tabakası kızlık zarı olarak isimlendirilir. Kadınların yaşayacakları ilk cinsel ilişki sırasında bu zar yırtılır ve hafif bir kanama ile artık maddeler vajinadan dışarı atılır. Yaşanan bu olay bekâretin kaybedilmesi olarak tanımlanmaktadır. Erkeklerin büyük bir kısmı evlenecekleri kişinin ilk cinsel ilişkisini yaşıyor olmasını istemektedir. Kadınların ilk cinsel ilişkisi olup olmadığını da kızlık zarının durumundan anlayacaktır.

Kadınların cinsel ilişki yaşamaları kızlık zarının bozulmasına sebep olabilirken bu zar elle ya da yabancı bir cisim ile de bozulabilmektedir. Ancak erkekler bu konuda daha katı davrandığından zarın yapısı nasıl bozulmuş olursa olsun kabul etmemektedirler. Kadınlar da bu sorunları yaşamamak adına kızlık zarı dikimi olarak isimlendirilen operasyonu geçirirler. Bozulan kızlık zarı cerrahi işlemler ile tekrardan dikilir ve tamamen eski haline döner.

Kızlık Zarı Dikimi Hangi Aşamalardan Oluşur?

Kızlık zarı dikim işlemleri belirli aşamalardan oluşmaktadır. İlk olarak uzman jinekologlara giden kadınlar cinsel geçmişleri hakkında bilgileri paylaşmaktadır. Bu hikâyenin ayrıntılı bir şekilde paylaşımına gerek olmamaktadır. Kızlık zarının yapısındaki bozulmanın sebebinin belirtilmesi yeterli olacaktır. Sonrasında vajina üzerinde bir inceleme yapılarak zarın durumu gözlemlenmektedir. Zarın durumuna göre hangi işlem ile dikimin yapılacağına karar verilmektedir.

Dikim işleminde kullanılacak olan teknik belirlendikten sonra operasyona geçilmektedir. Kızlık zarı dikimi Ankara içerisinde aynı gün tamamlanabilen ve kadınların normal hayatlarına devam ettiği bir işlemdir. Lokal anestezi ile uyuşturulan vajina üzerinde kızlık zarı dikim operasyonu gerçekleştirilmektedir. 15-20 dakika süren operasyon sonunda kızlık zarı istenen yapıya kavuşmaktadır. Sonrasında kadınlar kliniklerden ayrılarak normal hayatlarına devam edebilmektedir. Ertesi gün içerisinde çiftlerin cinsel ilişki yaşaması mümkün olacaktır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi