Reklam
Reklam

Vajinismus Tanısı ve Tedavisi

Vajinismus Tanısı ve Tedavisi

Vajinismus Tanısı ve Tedavisi
Vajinismus Tanısı ve Tedavisi reklam
Bu içerik 156 kez okundu.
Reklam

 

Vajinada yer alan kasların istemsiz olarak kasılması ile birlikte cinsel ilişkinin devam etmesi mümkün olmamaktadır. Birçok çiftte görülebilen bu sorun vajinismus olarak isimlendirilmektedir. Diğer cinsel rahatsızlıklar ya da sorunlarda olduğu gibi vajinismus konusunda da çok sayıda yanlış bilgi bulunmaktadır. Rahatsızlığın çiftlerden herhangi birine yıkılması doğru olmazken çözümü için en kısa sürede adım atılması gerekmektedir.

Vajinismus tedavisinde tanı çok büyük bir önem taşımaktadır. Uzman hekimlere göre vajinismus tedavisi ve tanısı birbirinden ayrı kavramlar olarak nitelendirilmemelidir. Vajinismus tedavisinin nasıl yapılacağı tamamen tanıya göre belirlenmektedir. Hastalığa sebep olan etmenler erkeklerin ya da kadınların yanlış davranışlarından dolayı oraya çıkabilmektedir. Çiftlerin ikisinin de herhangi bir etkisi olmamasıyla birlikte fiziksel etmenler de buna sebep olabilir. Hastalığın sebebi bulunduktan sonra bu sebebin ortadan kaldırılması için çalışmalar yapılmalıdır.

Vajinismus Tanısı Nasıl Konmaktadır?

Bazı hastalıklarda doğru tanının çok büyük önemi olur. Özellikle tanı, direkt olarak tedaviyi etkiliyorsa uzman hekimler tüm odağını doğru tanı yapmak için kullanacaktır. Vajinismus da bu tür hastalıklardan bir tanesidir. Doğru tanının konması ile birlikte tedavi başarılı olmuş sayılabilir. Doğru bir tanı konan hastanın tedavi edilememesi mümkün olmamaktadır. Vajinismus doktoru tanı sonrasındaki süreçte tedaviyi kolaylıkla yürütebilir.

Vajinismus hastalığında fiziksel ve psikolojik sebepler olabilir. Hastalığın tanısı koyulurken ilk olarak fiziksel etmenler incelenmektedir. Vajina üzerinde gözle jinekolojik incelemeler yapılmaktadır. Herhangi bir cihaz kullanılmamaktadır. Eğer bir soruna rastlanmazsa vajinismus rahatsızlığının sebebinin psikolojik olduğu ortaya çıkmaktadır. Tanı için gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra tedavi aşamasına geçilmektedir. Tedavi aşaması da yalnızca 1-2 gün sürer ve fiziksel etmenler söz konusu olduğunda dahi acısız bir süreçtir. Vajinismus tedavisi Ankara ve diğer illerimizde bu şekilde yapılmaktadır.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi