Reklam
Reklam

DSÖ'den son dakika Türkiye açıklaması! Güzel haberi duyurdular

Dünya Sağlık Örgütü'nden (DSÖ) yapılan açıklamada, Türkiye konusunda temkinli iyimserlik içerisinde oldukları ve vaka sayılarının dengelenmeye başladığı belirtildi. Açıklamada, Türkiye'de geçen hafta vaka artış oranında ciddi bir yükselme olduğu belirtilerek, "Ancak Türkiye'de çok erken aşamalarda uygulanmaya başlanan önlemler sayesinde genel eğilimde vaka sayıları azalmaya ya da dengeye oturmaya başladı" denildi.

DSÖ'den son dakika Türkiye açıklaması! Güzel haberi duyurdular
DSÖ'den son dakika Türkiye açıklaması! Güzel haberi duyurdular Admin
Bu içerik 207 kez okundu.
Reklam


Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Bölümü bugün bir basın toplantısı düzenlendi.

DSÖ'nün Olay Yönetim Ekibi'nden Catherine Smallwood, Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının durumuyla ilgili BBC'nin sorusuna şu yanıtı verdi:

"Şu anda Türkiye'de vaka sayısının 100 bine yaklaştığını görüyoruz ve geçen hafta içerisinde vaka artış oranı da yaklaşık yüzde 47 oldu. Yani, belli bir düzeyde artışların halen sürdüğünü görüyoruz. Ancak Türkiye'de çok erken aşamalarda uygulanmaya başlanan önlemler sayesinde genel eğilimde vaka sayıları azalmaya ya da dengeye oturmaya başladı. Genel olarak, Türkiye konusunda vaka sayılarının dengeye oturmasıyla birlikte temkinlik bir iyimserlik içerisindeyiz."
Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi