Reklam
Reklam

CORONA VİRÜSÜ DETAY BİLGİLENDİRME VE KORUNMA YÖNTEMLERİ

Dünyayı etkisi altına alan Corona virüsten korunmak için uygulanacak yöntemler hayat kurtarabilir. Bu virüs ve diğer zararlı mikroorganizmalardan korunmak için alınacak önlemlerin başında Ortam Dezenfeksiyon Hizmeti almak geliyor.

CORONA VİRÜSÜ DETAY BİLGİLENDİRME VE KORUNMA YÖNTEMLERİ
CORONA VİRÜSÜ DETAY BİLGİLENDİRME VE KORUNMA YÖNTEMLERİ Tufan
Bu içerik 136 kez okundu.
Reklam

 

Dünyayı etkisi altına alan Corona virüsten korunmak için uygulanacak yöntemler hayat kurtarabilir. Bu virüs ve diğer zararlı mikroorganizmalardan korunmak için alınacak önlemlerin başında OKOrtam Dezenfeksiyon Hizmeti almak geliyor. Ortam dezenfeksiyonu hizmeti ile cansız yüzeylerde bulunan tüm zararlı mikroorganizmaların yok edilmesini sağlayabilirsiniz. Çin’de başlayan ve tüm dünyaya yayılan Covid-19 salgınına insanların kişisel temizliklerine ve OKCorona Virüs Ortam Temizleme işlemine önem göstermesi gerektiğini bir kez daha ortaya koydu. OKCorona Virüs Temizleme hizmetleri alan kişi, kurum ve kuruluşlar, otobüsten evlere, okullardan hastanelere kadar her alanın virüslerden temizlenmesini sağlar.

Hijyen Kurallarına Uyun

Bugün kişisel olarak korunmak için hijyen kurallarına tam anlamıyla normalden biraz daha fazla uyumak gerekiyor. Halk sağlığının korunması için her bir bireyin mümkün olduğu sürece orada Corona virüs maskesi kullanılması öneriliyor. Bunun yanı sıra ellerin sürekli olarak yıkanması, Corona virüsün temas yoluyla bulaşmasını engeller. Antiseptik, kolonya ya da el dezenfektanlarından kullanılması virüsün cilt üzerinde tutunmasını engeller. İnsanlarla yakın temastan kaçınmak da virüsün temas ya da ağızdan çıkan partiküller aracılığıyla yayılmasını engeller. Evden çıkmak durumunda olan çalışanlar veya diğer insanlar corona virüs maskesi takmalıdırlar. Toplu taşıma araçlarının mümkün olduğunca kullanılmaması, mümkünse taksi gibi ya da özel araçlarla ulaşımın sağlanması öneriliyor.

14 Gün Bekleyin

İnsanların corona virüsünün kuluçka süresi olan 14 gün boyunca evlerinden mümkün olduğu sürece çıkmamaları gereklidir. Çünkü bir insan corona virüs taşısa dahi belirtilerini 14 gün sonra görebilir. Bu nedenle evinizde ziyaretçi almamak ya da gelen ziyaretçiler ile çok yakın temasa girmemek önemlidir. Sevdiklerinizle tabak, bardak gibi hijyenin önemli olduğu araç gereçleri paylaşmamalısınız. Sağlıklı insanların yüz maskesi takmasına gerek yoktur. Yurt dışında zorunlu olmadıkça çıkılmaması virüsün yayılmasını engelleyen en önemli faktörlerden biridir. Yurt dışından gelen insanlar için 14 gün çevreden izole edilmesi virüsün yayılmasını engelleyen en önemli etkenlerden biridir. Yurt dışından gelenlerin 14 gün boyunca madde takmasında herhangi bir sakınca yoktur. Bunun nedeni yurt dışına giden vatandaşların virüs kapmış olma ihtimali ve belirtilerini daha sonra gösterebilme ihtimalinden kaynaklanır.

Corona Virüs Belirtileri

Corona virüs belirtileri grip salgınının belirtilerine benzerdir. Bağışıklığı güçlü olan insanlar Corona virüsü geçirdiğini anlamadan iyileşme süreci gösterebilir. Bağışıklığı düşük olan insanlar, kronik rahatsızlığı olanlar ve yaşlılar virüse karşı direnç göstermeyebilirler. Bu da önemli sağlık sorunlarına neden olabilir ve ölümcül olabilir. Bu virüse yakalanma riskini en aza indirgemek en önemli yollarından birisi de bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Ancak sizin bağışıklık sisteminiz güçlü, fakat yanınızdaki insanların bağışıklık sistemi güçlü olmayabilir. Bu nedenle siz mevcut virüsün etkilerinden olumsuzluklarından etkilenmezken çevrenizdeki insanlar etkilenebilir. Bu nedenle bağışıklık sisteminiz güçlü olsa bile Ortam Dezenfeksiyon Hizmeti almanız gerekir.

 

Virüs Yayılmaya Devam Ediyor

İnsan sağlığını her geçen gün tehdit eden corona virüs dünya üzerinde birçok ülkeye yayılıyor. Henüz bir aşısı veya tedavisi bulunmayan bu virüs, solunum yolu hastalığına neden olur. İnsanlar öksürüp aksırdıkça ağızlarından çıkan damlacıklar diğer insanları etkileyebilir. Virüsün bulaştığı alanlara temas edilmesi de yayılmasına sebep olabilir. İnsanlar, virüsün bulaştığı alanlara elleriyle, göz, bunun veya ağzına temas ettiğinde virüsün vücuda nüfuz etmesine sebep olabilirler. Bu virüs hayvanları da etkiler. Bu nedenle enfeksiyon kapmış olan hayvanlardan da uzak durulması önemlidir. Corona virüsün tedavisi olmadığı için hastalığa yakalananlara genel destek amaçlı bir tedavi uygulanır. Hastalık için kullanılan antibiyotikler herhangi bir olumlu sonuç alınmasına neden olmaz. Çünkü antibiyotikler bakteriler üzerinde etkilidir. Bu nedenle hastalık belirtileri gösteren kişilerin antibiyotik kullanmaması gerekir.

Ortam Temizliğine Dikkat Edin

2 ila 14 gün arasında kuluçkada kalabilen virüsler bağışıklık sistemi düşük kişilerde zatürre, ağır solunum yetmezliği, böbrek yetmezliği ve son olarak da ölüme sebep olabilir. Kalp hastalığı, astım ve diyabet gibi ileri yaş hastalıkları bulunan insanlarda daha etkili olan corona virüs ortamlardan da insanlara bulaşabilir. Otobüs, dolmuş, alışveriş merkezi, hastane, ibadethane gibi alanların Corona Virüs Ortam Temizleme işlemleriyle temizlenmesi, virüsün tam anlamıyla yok edilmesini sağlar. Profesyonel dezenfeksiyon firmaları tarafından uygulanan bu sistemde özel ekipmanlar ve dezenfeksiyon çözeltileri sayesinde duvarlar, tava, zemin, hava da dahil olmak üzere temizlenir. Corona Virüs Temizleme için kullanılan ortam dezenfeksiyonu, ortamlarda bulunan virüslerinde kökten yok edilmesini sağlar. Bu da cansız ortamlarla temas yoluyla virüsün geçme riski tamamen ortadan kalkar. Alanında uzman olan profesyoneller tarafından uygulanan bu sistemle otobüs, vagon içleri, dolmuşlar, taksiler, kişisel araçlar, evler, okullar, hastaneler ve çok daha fazla alan dezenfekte edilir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi