Reklam
Reklam

Kazandıran Masa Oyunlarını Öğrenin

Kazandıran Masa Oyunlarını Öğrenin

Kazandıran Masa Oyunlarını Öğrenin
Kazandıran Masa Oyunlarını Öğrenin reklam
Bu içerik 150 kez okundu.
Reklam

 

Pekçok kişi tarafından bilinen bir oyun olan rulet, sayılar aracılığıyla oynanan bir oyundur. İnternetten para kazanmak isteyen bireylerin sıklıkla oynadığı bu oyun ülkemizde de oldukça popülerdir.  Borsa ve forex gibi yatırım yöntemleriyle para kazanmak uzun vadede sonuç verirken rulet ile kazanmak daha kısa vadede sonuç verir. Bu oyunun geçmişi oldukça eskilere dayanmaktadır.

Rulet siteleri bu oyunu oynamak için en çok kullanılan platformdur. Canlı rulet oynama hakkını kullanıcılarına sunan bu siteler oldukça popülerdir. Rulet oyna denince de akla ilk bu siteler gelir.www.antifenerbahce.net sitesi de bu rulet sitelerinden bir tanesidir. Bu yazıda ruletin tarihine ve nasıl oynandığına değineceğiz.

Rulet Nasıl Oynanır?

Geçmişi çok eskiye dayanan bu oyunun birkaç çeşidi bulunmaktadır. Oyunun işleyişi sayılar üzerine kuruludur. Oyuncuların her biri rulet çarkındaki bir veya birden çok sayıya para yatırır. Rulet çarkında dönen top hangi sayı üzerinde durursa bu sayıya oynayan oyuncu para kazanır ve oyun genel olarak bu şekilde işler.

Rulet İlk Olarak Nerede Bulundu?

Ruletin tarihi 1800’lü yılların Fransasına dayanıyor. Fransız biri tarafından keşfedilen bu oyun kısa süre sonra tüm ülkede popüler oldu. Oyunu bulan kişi oyunu tüm Fransa’ya tanıtmak için yola çıkmıştır. Oyunu oynamak isteyen kişilerden para talep eden oyun sahibi bir süre sonra bu oyunu Fransa’nın tüm bölgelerinde tanınır hale getirdi. Daha sonrasında kuralı değiştirerek her el başına para talep etmeye başladı. Eğer elde kazanan herhangi bir oyuncu olmazsa para oyun sahibinin kasasına geçecektir. Bir süre sonra rulet Fransa’da yasaklandı ve bu yüzden de oyunun mucidi oyunu Avrupa’ya taşımak için harekete geçti. Avrupa’da da sevilerek oynanan oyunun kurallarında bazı değişiklikler oldu. Yıllar geçtikçe oyun Amerika kıtasına kadar uzandı ve burada da çok sevildi.  Amerika’da da oyuna farklı kurallar koyuldu ve rulet oyunu üç farklı türe sahip oldu. Rulet sitelerinde en çok karşılaşılan tür Avrupa Ruleti olmasına rağmen Fransız ve Amerikan ruleti de bilinen diğer rulet türleridir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!
Kesgin’in avukatı davadan çekildi
Kesgin’in avukatı davadan çekildi