Reklam
Reklam

Tam bitti derken COVID-19 o ilimize yeniden kabus gibi döndü

Türkiye'nin ölümcül koronavirüsle mücadelesi kararlılıkla sürüyor. Kırıkkale'de, yeni tip koronavirüse (COVID-19) karşı zafere ramak kala, rehavet ve tedbirsizlik nedeniyle vakalar bir gün içinde yeniden yükselişe geçti. Bu gelişmenin ardından Vali'den önemli çağrı geldi.

Tam bitti derken COVID-19 o ilimize yeniden kabus gibi döndü
Tam bitti derken COVID-19 o ilimize yeniden kabus gibi döndü Admin
Bu içerik 228 kez okundu.
Reklam


COVID-19'un Türkiye'de görülmesinin ardından sonra Kırıkkale'de de önlemler sıkılaştırıldı.

Alınan önlemler sayesinde mücadelede kısa sürede olumlu sonuçlar alındı. Son iki haftada neredeyse hiç yeni vakanın görülmediği Kırıkkale'de, tedavi gören hastaların tamamı taburcu oldu. Sevindirici veriler halk arasında rahatlığa yol açtı.

KABUS BİR GÜNDE ŞEHRE GERİ DÖNDÜ

Tam salgın kontrol altına alındı derken, koronavirüs kabusu bir günde şehre geri döndü. Bu haftanın başında, sadece bir gün içinde Kırıkkale’de vaka sayısı önemli sayıda arttı. Son vakalar incelendiğinde buna tedbirsizliğin yol açtığı ortaya çıktı. Risk taşıyan kişilerin şehir merkezinde, ilçelerde ve köylerde akrabalarını ziyaret ettiği belirlendi.

VALİ'DEN AÇIKLAMA: LÜTFEN...

 

Bunun üzerine Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, yazılı bir açıklama yaptı. Sezer, "Uyarılara aldırış edilmemesi, tüm çabaları boşa çıkaracaktır" dedi.

"Lütfen" diyerek halkı uyaran Sezer, salgın tehdidi tamamen sona erene kadar, eş dost akraba ziyaretlerinin ertelenmesini istedi.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!