Reklam
Reklam

ISO 27001 Belgesi Nedir?

ISO 27001 Belgesi Nedir?

ISO 27001 Belgesi Nedir?
ISO 27001 Belgesi Nedir? reklam
Bu içerik 612 kez okundu.
Reklam

 

ISO 27001 Belgesi, kuruluşların hem kendi hem de müşterilerinin gizli bilgilerini güvende tutup, yönetmelerine olanak sağlayan bir ISO belgesidir.

Bilgi; firmanız için en önemli yapı taşıdır. İyi yönetildiğinde, güvenle çalışmanıza olanak sağlar. Bilgi güvenliği sayesinde büyüme, yenilik yapma ve müşteri veri tabanınızı geliştirme özgürlüğü sunar.

Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, şirketlerin finansal verileri, fikri mülkiyetleri ve müşteri bilgilerini korumalarına yarayan uluslararası bir çerçevedir. Bu belge sayesinde kuruluşlar risklerini tanımlayabilir, gizli bilgileri hakkındaki riskleri yönetebilir ya da azaltabilirler. Yalnızca bugün için değil gelecek için de yöntemlerinizi sürekli olarak incelemenize ve hassaslaştırmanıza yardım eder. ISO 27001, şirketinizin itibarını, saygınlığını ve güvenirliliğini arttırır. Şirket ortakları ve müşterilerinize güven aşılayarak işinize değer katar.

ISO 27001 Belgesinin Faydaları Nelerdir?

Uluslararası belgelerle işletmenin en üst standartlara erişmesi hem saygınlık hem de güvenirlilik açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu belge sayesinde aşağıdaki avantajlar elde edilir.

  • Uzun yıllar boyunca işinizi garanti altına alır.
  • Gelişebilecek herhangi bir felaket durumunda, işe devam etme yeterliliğine sahip olur.
  • Yasal takipleri önler.
  • Yüksek prestij sağlar.
  • Yasal mevzuatlara uyulmuş olur.
  • Bilgi Güvenliği Yönetimi Sistemine ciddi bir önemin verildiğinin göstergesidir.
  • Çalışanların motivasyonunu arttırır.
  • Bilginin gizliliği, güvenirliği ve elverişliliği; rekabet gücünün, nakit akışının, karlılığın, yasal yükümlülüklerin ve ticari imajın korunması ve sürdürülmesi sağlanır.
  • Bilgi sistemlerini ve ağları bilgisayar destekli sahtekârlık, casusluk, sabotaj, yıkıcılık, yangın ve sel gibi çok geniş kaynaklardan gelen tehdit ve tehlikelerden korunur.
  • Bilgiyi bir sistem sayesinde korur, tesadüfe bırakmaz.

 ISO 27001 Belgesi Nasıl Alınır?

ISO 27001 Belgesi sahip olmak ve şirketinizin itibarını en üst seviyeye ulaştırmak için öncelikle Uluslararası kuruluşlar tarafından onay almış danışmanlık firması ile birlikte çalışmanız gerekir. Şirketiniz için Kılavuz Danışmanlık size yardımcı ve yol gösterici olacaktır. Başvuru işlemlerinizin ardından gerekli test ve kontroller yapıldıktan sonra süreç başarılı bir şeklide başlatılır. Bu sürecin hızlı ve başarılı ile sonlandırılabilmesi için uzmanlarımız özverili bir şekilde çalışır.

Siz de ISO 27001 Belgesi almak ve şirketinizin birçok ayrıcalıktan faydalanmasını istiyorsanız www.kilavuzdanismanlik.com adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!