Reklam
Reklam

GENÇ OYUNCU BATIHAN YILDIRIM KİMDİR ?

SON BİR KAÇ SENEDE İSMİNİ SIKÇA DUYDUĞUMUZ GENÇ OYUNCU, MODEL VE SENARYO YAZARI BATIHAN YILDIRIM İLE KEYİFLİ BİR SOHBET GERÇEKLEŞTİRDİK. ÖZEL HAYATINA VE SEKTÖRE DAİR BİR ÇOK KONUYU HABERİMİZDE DEĞERLENDİRDİ.

 GENÇ OYUNCU BATIHAN YILDIRIM  KİMDİR ?
 GENÇ OYUNCU BATIHAN YILDIRIM  KİMDİR ? reklam
Bu içerik 827 kez okundu.
Reklam

 

 GENÇ OYUNCU BATIHAN YILDIRIM  KİMDİR ?

SON BİR KAÇ SENEDE İSMİNİ SIKÇA DUYDUĞUMUZ GENÇ OYUNCU, MODEL VE SENARYO YAZARI BATIHAN YILDIRIM İLE KEYİFLİ BİR SOHBET GERÇEKLEŞTİRDİK. ÖZEL HAYATINA VE SEKTÖRE DAİR BİR ÇOK KONUYU HABERİMİZDE DEĞERLENDİRDİ.

SON ZAMANLARDA İSMİNİZ SIKÇA DUYULMAYA BAŞLANDI. KİMDİR BATIHAN YILDIRIM? BU BAŞARINIZI NEYE BORÇLUSUNUZ?
-Haberinizde yer verdiğiniz için teşekkür ederim öncelikle... 1998 yılında Malatya'da doğdum, çocukluğumun yarısı orada geçti diyebilirim ilk okul dönemi vs. daha sonra İstanbul'a taşındık okula İstanbul'da devam ettim. Tiyatro ile ilk tanışmam 7.sınıfta oldu, bir tiyatro ekibi öğrencilere ücretli gösteri yapıyordu sınıfça okulun konferans salonu dediğimiz salona geldik sahne bomboş kimse yok henüz, o an sahneye ilgi duydum birazda lüks bir sahneydi tabi. Diğerlerinden farklı, dekor falan o biçim.
Sahneye atlayasım vardı ama tabi ekip için hazırlanmış herşey, kimseyi çıkartmıyorlar sahneye... Daha sonra okulun tiyatro kulübüne girdim okulda kısa tiyatro oyunları oynamaya başladık ve lise son sınıfa kadar devam etti amatör tiyatro hayatım.
Daha sonra fit kalmak amacı ile özel bir spor salonuna üye oldum. 6 ay civarı bir süre geçti aradan, modellik muhabbetleri falan dönüyor salonda ben de salonun hocası ile konuştum. Olur mu, olmazmı? Diye. Olur dedi hazırlık sürecinde yardımcı oldu saolsun. Bir kaç yarışmaya başvurdum ama çoğunda torpil olduğunu, farklı işler döndüğünu anlayınca başvurularımı geri çektim. En son başvurduğum yarışma adil bir şekilde işliyordu. 3. oldum yarışmada, yarışmadan sonra normal hayatıma devam ettim. Aynı zamanda gelen modellik işlerinide özenle yaptım tabi.
Başarımı neye borçluyum diye bakarsak, Ben henüz bunları bir başarı olarak görmüyorum, tabi ismimiz duyuluyor saolsunlar ilgi gösterenler oluyor ama ben buna başarıdır demem.

OYNADIĞINIZ HERHANGİ BİR DİZİ VAR MI? YADA ŞU ANDA AKTİF BİR TİYATRO OYUNU...
-Tiyatroyu lise son sınıfta bıraktım daha çok sinema ve dijital platformlar üzerine çalışmaya başladım. Figüran olarak rol aldığım bir kaç dizi oldu, bunun yanı sıra Söz ve Kayıtdışı dizisinde oynadım, Kayıtdışı dizisinde flash back sahnelerinin karakter oyuncusu idim. Ama senaryosu Türk televizyonu için fazla anlamsız kaldı ve final yaptı. İnternet üzerinde bir platformda yayınlansaydı rekor kıracak bir diziydi. Her senaryonun ayrı bir platformu vardır. Seksenler dizisini Netflix'te yayınlarsanız başarılı olmaz mesela onun kitlesi tv kanalının başındadır.

BU SEKTÖR HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİZ NEDİR?
-Bu çok karışık bir sektör, mesela hiç bu işlerle alakası olmayan adam aniden film çekmeye başlıyor. Başarılı olamıyor ayrı konu, ve bu gün iki dizide oynayan yada konservatuar okuyan birisi ben oyuncuyum diyor. Hadi lan ordan ne oyuncusu, önce yıllanman lazım bu sektörde ve emek vermen lazım... Bu gün Türkiye'de gerçek anlamda sanatçı-oyuncu kimliği olan kişiler bir elin parmaklarını geçmez. 

SİZ ŞU AN BU SEKTÖRÜN NERESİNDESİNİZ? BU SEKTÖRÜN ZORLUKLARI NELERDİR?
-Ben henüz işin başındayım. Senaryolar üretiyorum, oyunlar üretiyorum ve çekime hazırlıyorum. Tabi zorluklarıda var mesela Türkiye'nin en ünlü yapımcı ve oyuncusu sayılan bir kişi senaryomu izinsiz kullandı bir teşekkür bile etmedi. Mahkemeye versen bir sürü uğraş ve ben bu tür boş işlerle uğraşmayı sevmem. Kendisinede söyledim hakkımı helal etmediğimi. İnsan teşekkür eder yani iki kelime neticesinde. Maalesef bu tür insanlar çok var sektörde.

BU SEKTÖRDE BAŞINIZA GELEN İLGİNÇ BİR OLAY VAR MI?
Var evet. Mesela en çok tuhafıma giden hiç tanımadığım, takip etmediğim mesaj göndermediğim, sokakta görsem tanımayacağım bazı ünlülerin beni engellemesi oldu. Hani insan düşünmeden edemiyor beni nereden buldu? Nereden tanıyor? Neden engelliyor? Hepsi soru işareti..!


Röportaj : Fırat Medya - Dijital Reklam Ajansı   

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!