Reklam
Reklam

ISO 27001 belgesi

Günümüz dijital çağında bilgilerin güvenli bir şekilde ve doğru yöntemlerle saklanmasını sağlayan sistemleri barındırmaktadır.

ISO 27001 belgesi
ISO 27001 belgesi Tufan
Bu içerik 618 kez okundu.
Reklam

 Buna göre teknolojik yeniliklerle birlikte sürekli değişim gösteren bilgilerin saklanma koşullarını ilgilendiren belgelendirme yöntemidir. Buna göre kurumunuzda saklanması gereken bilgilerin doğru bir şekilde yönetilmemesi neticesinde silinmesi veya yok edilmesi söz konusu olacaktır. Kötü niyetli kişiler tarafından gerçekleştirilen bu işlemler neticesinde zarar görmemek adına ISO 27001 belgesi ile daha güvenilir adımları atabilirsiniz. Bu hususta adreslerimizle iletişime geçebilir ve bilgi güvenliğinin sağlanmasını hedefleyen belgelendirme süreçleri hakkında detaylara erişebilirsiniz. Dünya çapında kullanılmakta olan ve basit bir şekilde uygulanan anti-virüs veya diğer teknik yöntemlerden çok daha üstün kaliteyi barındırmakta olan bilgi yönetim sistemi ile ilgili tüm öğrenmek istediklerinizi bizlere yöneltebilirsiniz. İş sürekliliğini sağlayacak olan ve çalışanların daha güvenli olduğunu gösteren belgelendirmelerin faydaları ve zorunluluğu hakkında gerekli notları sizlerle paylaşıyoruz.

 

ISO 27001 Belgesi Faydaları

l Her kurum ve kuruluş için zorunlu olmayan ISO 27001 belgesinin faydalarına göz attığınızda sizler de sahip olmak isteyeceksiniz. Önemli atılımları gerçekleştirmenizde güven vermenizin son derece gerekli olduğunu düşünüyorsanız bu belge ile ilgili başvuruları gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle;

l Bilgilerin saklanmasında titizlikle hareket ettiğinizi gösterebilir, herhangi bir bilginin kaybolmayacağını garanti edebilirsiniz.

l Kurumda daha verimli çalışma ortamlarını sağlayacak ve zaman kaybının yaşanmasını engelleyecek adımları görebilirsiniz.

l Bilgilerin kaybolması neticesinde çalışanların iş yükünün artacak olmasından dolayı, bu tür olumsuz koşullardan uzaklaşmış olacaksınız.

l Bilgilerin doğru bir biçimde ve son derece güvenilir şekilde saklanmasına olanak vereceksiniz.

l Böylece firmanızın veya kuruluşun iş sürekliliği daha da verimli hale gelecektir.

l Yasal çerçevede ve bazı kriterlere uygun olacak şekilde bilgi saklanmasına zemin hazırlar.

l Üstelik bu bilgilere dilediğiniz zaman ulaşmanıza olanak verir.

l Müşterilerin gözünde çok daha saygın hale gelecek olan kurumunuzda talepler artar.

l Bu durum aynı zamanda rekabet unsurunu da tetikleyen ve avantajlı hale gelmenize olanak veren detaylar arasında yer alır.

Dünya üzerinde pek çok firmanın tercih ettiği belge türlerinden birisidir. Sizler de ISO 27001 ile çok daha fazlasını elde edebilirsiniz. Mutlaka dahil olmak isteyeceğiniz bu sistemler sayesinde ciddi sorunların yaşanmasının önüne geçebilirsiniz.

 

ISO 27001 Belgesi Gerekli Mi?

Güvenlik politikalarına uygunluğu ispat etme aşamasında gerekli olan belgelerden birisidir. Her firmada olmasa da, belirli sektörlerde hizmet veren ve işini ciddiye alan tüm firmalarda bulunması gereken ve güvenliği artıran bir belge türüdür. İşletmeciliğini yaptığınız sektörlere ve firmalara yönelik olarak bilgileri kapsamlı bir şekilde ekiplerimizden alabilirsiniz. ISO 27001 belgesinin zorunlu olarak gerekli olduğu durumlarda veya bunun dışında kurumsal saygınlığınızı artırmak amacıyla belgelendirmeye ihtiyaç duyduğunuzda bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

ISO 27001 Belgesi Zorunlu Mu?

Resmi kaynaklarda belirtilen bazı sektörlerde ISO 27001 belgesi zorunludur. Elektrik, petrol, doğalgaz piyasasında hizmet veren bir firma olarak bu belgeyi mutlaka almanız gerekmektedir. Bilgi güvenliğinin yüksek seviyede olması gereken çeşitli sektörler veya firmalar için zorunlu olan bu belgenin detaylarını ve merak ettiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. GSM şirketlerinde, internet servis sağlayıcılarında veya telekomünikasyon hizmetleriyle ilgili firmalarda bu sistemin bulunmasına özen gösterilmektedir. Aksi halde müşterilerin güvenini sarsacak gelişmelerin yaşanma ihtimali daha da artacaktır.

 

ISO 27001 Belgesi Danışmanlığı

Yasal olarak belgeyi bulundurması zorunlu olmayan firmalar için de gelecek süreçte bazı düzenlemelerin yapılması beklenmektedir. Belirli kriterlere sahip olunması durumunda alınabilecek olan ISO 27001 belgesi ile ilgili danışmanlık hizmetlerini bizler sayesinde alabilirsiniz. Tüm prosedürlere uygun olduğunuzun görülmesi halinde uygun evraklarla başvuruların yapılması süreçlerinin takipçisi olan ekiplerimizle birlikte hareket edebilirsiniz.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!