Dilimli Yeşil Zeytin

Dilimli Yeşil Zeytin

Dilimli Yeşil Zeytin
Dilimli Yeşil Zeytin reklam
Bu içerik 1364 kez okundu.
Reklam

 

Zeytin en doğal ve sağlıklı gıda maddelerinin başında yer alır. Bu özelliklerini eşi benzeri olmayan lezzetiyle de taçlandıran zeytin, her türlü öğünde özellikle de yardımcı yemek olarak tüketilir. Bu tüketim şekliyle, her öğünü kralların sofrasına eş değer bir lezzetle onurlandırır. Ancak çekirdekli yapısı bazı durumlarda kesilmesi, çekirdeklerinin çıkarılması gibi ilave işlemlere tabii tutulmasına neden olur. Bu soruna odaklanan çözümlerimizden biri olan Dilimli yeşil zeytin, lezzet zirvesini tamamlamış en kaliteli zeytinlerin, kullanıcılara sunulmasını sağlıyor. Dilimli yeşil zeytinin hazırlık süreci, hasat döneminde tamamen doğal ortamında toplanma olgunluğuna erişmiş yeşil zeytinlerin toplanmasıyla başlayan bir maceradır. Kullanıcıya tamamen doğal ve el değmeden ulaştırılan ürün, bu sayede dalındaki organik besin değerlerini korumuş ve hatta arttırmış olarak ulaşır.

Dilimli Yeşil Zeytin Nasıl Hazırlanıyor?

Etli ve en fazla olgunlaşmış yeşil zeytinlerin, hasat döneminde ayrılmasıyla, Dilimli Yeşil Zeytin hazırlık süreci başlar. Ardından yıkanarak temizlenen ve sonrasında çekirdekleri çıkarılarak kesim işlemine hazırlanır. Özel bir işlemle ve yine el değmeden dilimler halinde kesilen zeytinler, amacına uygun olarak mayalanma sürecine sokulur. Bu süreç zeytinin herhangi bir kimyasal kullanmadan, lezzetini en üst seviyede kazanmasını sağlayan süreçtir. Bu işlem sonrasında Tuzluluk seviyesine göre, tuzdan arındırma işlemi gerçekleştirilir. Son olarak ambalajlanarak kullanıcıların beğenisine sunulur.

Dilimli Yeşil Zeytin Nasıl Kullanılır?

Dilimli yeşil zeytin, sahip olduğu formu ile en kolay tüketilen zeytin türlerinden biridir. Çekirdekli olmayışı ve porsiyona uygun şekilde dilimlenmiş olması, bir tür çerez gibi tüketilmesine bile uygun olmasına neden olur. Bu özelliğiyle tüm öğünlerde yardımcı yemeklerinize ilave olarak kullanılabildiği gibi, yemeklerinizin üzerine veya yanına doğrudan yardımcı yemek olarak da kullanılabilir. Tamamen organik ve beslenme dengesi açısından son derece önemli zeytinin, bu formuyla kullanımı da kolaylaşır. Buna paralel olarak kullanım oranı da yükselebilir ve yaşam kaliteniz açısından önemli katkılar sağlar. Çekirdeksiz ve kesilmiş olması tüm salata ve yemeklere, herhangi bir işleme tabii tutmadan doğrudan ilave edebilmenizi sağlar. Çocukların zeytini daha kolay ve daha keyifli bir şekilde tüketmesine de önemli rol oynar.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı