Reklam
Reklam

Kodlamaları Kimler Yapabilir?

Kodlamaları Kimler Yapabilir?

Kodlamaları Kimler Yapabilir?
Kodlamaları Kimler Yapabilir? reklam
Bu içerik 990 kez okundu.
Reklam

 

Kodlamalara karşı kararlı ve meraklı olan bütün kişiler kodlamaları öğrenerek yapabilmektedir. Bazıları kodlamaları sadece zevk için ya da hobi olarak da yaptığı görülürken bazıları ise hayatlarını değiştirecek yazılımları üretmek için yaptığı görülür  ve bir kısımda dünyayı değiştirmek amacıyla yapabilmektedir. Bunların yanı sıra aktif olarak yazılım ihtiyaçlarına cevap vererek para kazanmak isteyen kişilerde kodlama yapabilir. Bu kodlamaları yaparken ve paylaşırken kodyapıştır sitesi üzerinden bu işler artık oldukça kolay bir hal almıştır. Kodyapıştır siteleri bunların yanında sizlere pastebin ve paste2 hizmetlerini de sağlamaktadır. 

Bu işleri yapan kişilere yapmış oldukları kodların türünü ve alanını belirtmekte olan birtakım unvanlar da verilmektedir. Mesela webmaster olmak için ya da internet sitenizi oluşturmak için ihtiyacınız olan sunucu sistemlerini ve programlama dillerini temel olarak bilmeniz gerekecektir. Bunların dışındaysa kodlama yapan insanların unvanları şu şekilde olmaktadır;

-Mobil uygulama geliştiricileri

-Programcılar

-Donanım programcıları

-Oyun geliştiricileri

-Yazılım geliştiriciler

-Masaüstü yazılım geliştiricileri (bilgisayar programcıları)

Bu ve bunun gibi daha aklımıza gelmeyecek pek çok unvana sahip kişiler kodlamalar yapmaktadır. Bu yapılmış olan kodların sonucunda ise günlük hayatlarımızın bir parçası haline gelen programlar, uygulamalar ve oyunlar meydana gelmektedir.

Yani kısacası anlayacağınız bizlerin göremediği ancak kullandığı tüm teknolojik aletlerin altında binlerce satır kodlar yatmaktadır. En ufacık aklınıza gelmeyen bir alette bile bu programlar ve kodlamalar kullanılmaktadır.

Gördüğümüz üzere kodlamayı kimler yapabilir konusunda sizlere bilgiler vermiş bulunmaktayız. Bu alana ilgisi ve merakı olan herkes araştırmalar ve bilgiler dahilinde nasıl yapabileceklerini öğrenebilirler. Sizlerin de kodlamalara karşı bir merakı var ise gerekli kurslar ve eğitimlerden sonra bu alanda kendinizi geliştirmeniz mümkün olacaktır. Sizlerin kodlama alanlarında gelişmenize yardımcı olan ve sizlerden herhangi bir ücret talep etmeyen sitelerden biriside kodyapıştır sitesi olmaktadır. Bu site sayesinde pek çok insan kendini bu alanlarda geliştirip çok başarılı sonuçlar elde etmektedir. Bu site sizlere kodlamalarınızı paylaşmanızın yanı sıra paste2 platformlarını da sunmaktadır. Pek çok insanın merak saldığı bu hizmetleri sizlerden bir ücret talep etmeden sunmaktadırlar.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!