Geri Dönüşüm Atık Yönetimi

Geri Dönüşüm Atık Yönetimi

Geri Dönüşüm Atık Yönetimi
Geri Dönüşüm Atık Yönetimi reklam
Bu içerik 992 kez okundu.
Reklam

 

 

Atıkları bilinçli bir şekilde çevreye atmayalım. Şöyle düşünen evimizin içerisinde oturuyoruz ve bir misafir çağırdık ve bu misafir de elindeki cam sesini tam da salonun ortasına attı e kadar kötü bir çirkin bir davranış değil mi?

 

İşte çevremizde bizim salonumuz gibi değil ne kadar çok temiz tutarsak o kadar çok faydası alırız. Önemli huzurumuz olur.

 

Her zaman yani çevreye baktığımız zaman bir düzene görürüz. Ağaçlardaki yeşillikleri görürüz. Doğan'ın kuşların sesini görürüz ve bu bizler için bile oldukça sakinleştirici ve dinlendirici bir motivasyondur.

 

Doğanın insana vermiş olduğu birçok fayda bulunmaktadır. Bu faydaları arasında 2 ise sakinlik en ilk sırayı alabiliriz. Bir hafta sonu kaçamak yaptığımızda bile doğaya,bir yerde piknik yapmak için ağaç altını ararız.

 

Gölgelik bir yerde ararız ve kuşların olduğu yer yani tercihimizdir. Çünkü neden orada huzur bulabileceğimizi biliriz. Huzurlu olacağımızı biliriz ve bu nedenle mutlu oluruz.

 

İşte bunlar bile belli başlı birçok fayda sağlayan konular ülkemiz için bu gibi konular önemlidir. Çünkü doğanın ve çevremizin ne kadar çok temiz olması diğer ülkelere olan rekabet temizle arttıracaktır.

 

Çevre turist getirir sağlıklı bireyler yetiştirir ve rekabeti her zaman artırır.

 

Gebze Geri dönüşüm sanayisi bu alanda büyük hizmetler sağlar. Geri dönüşüme verilecek olan bütün ham madde ve malzemeler tekrardan kullanılmak üzere değerlendirilir.

 

Bu ham madde ve malzemeler birçok aşamada kullanılır. Yani ülkemizin hemen hemen her sektöründe geri dönüşüm sanayisi vardır ve bu sanayide ekmek yiyen vatandaşlarımız bulunmaktadır. Büyük bir pasta olduğunu anlayabiliriz. Bu pastadan herkes istifade ediyorsun toplayıcılar ayrı ayrıştırıcılar ayrı ve iman edenler ayrı üstelik devlette gelir elde ediyoruz.

 

Yönetimi sayesinde belirli bir kural ve prosedürleri sunuyor ve bunlara uymak için firmalar birbiri arasında bu sertifikalar almak için çalışıyorlar. Geri dönüşüm sanayisinin her zaman ülkeye faydası vardır.

 

Bu nedenle bu gibi sanayi kullarından gerekli önlemleri vermeli ve gelişmesi için elimizden geleni yapmalıyız. Bize düşecek olan görevler arasından atık kağıt toplama işlemlerinde bir okul gezisi yaptırılabilir.

 

Bu okul gezisinde çocuklar bu kağıtları nasıl imha edildiğini ve ne gibi işlemlerden geçtiğini anlaması sağlanabilir. Bu bile bizler için birçok şeyi ifade eder çocuklar başka şeylerden de para kazanacaklarına anlayabilirler.

 

İşte geri dönüşüm sanayisi bu alana hizmet sunabilir.O nedenle ülkemizin bu alanlara yönelik ufak tefek yatırımlar yapması çok da maddi bir işlemdir etmeyeceğin den dolayı iyi bir organizasyon yapması yeterli olacaktır. Çocuklar ne kadar çok bilgi sahibi olursa o kadar çok çevreyi ve doğayı koruyacak vardır.

 

Bu nedenle doğan'ı çevrenin korunması için çalışmalarımız ona göre yapmalı ve elimizden gelen destekleri sunmalıyız.Çocuklar bu gibi eğitimler aldıkları zaman bazı şeylerin farkına varacaklar dır.

 

İleride ayakların üstüne durması için gerekli olan kuralların şimdiden az da olsa bilgisini alacaklarından ona göre genç ve ileriki yaşlarda adımlarını atacaklardır ve bilgi sahibi olacaklardır. Bazı Avrupa ülkelerindeki çocuklar başka ülkeleri gezin sıralarında çekinmeden bir şeyler yiyip içebiliyor veya bir şeyler sorabiliyor bizim gibi ülkeler ve diğer aile bir evi küçük aile Temelli dışa kapalı ülkelerde bu durum pek fazla söz konusu olmuyor.

 

Yani çok zor oluyor bu nedenle çocukların gelir kazanması Ufak da olsa önemlidir. Çocuk zorluklar altında kazanmış olduğu paranın değerini daha fazla bilir ve ailesinden bir şey isterken ailesinin katlanmış olduğu zorlukların farkına varacaksın dan bir şey isteyeceğiz. Zamanda ona göre ailesini zorlamadan isteyecektir.Geri dönüşüm sanayi atık bakır site kısacası faydaları saymakla bitmiyor en basitinden çocuklara bile faydası var. Bu nedenle ekonomi 1 takım işi diyorsun takımdaki kişiler en küçük aileden başlar bu işyerinden çalışma arkadaşlarından ve ilgiden ülkeden ülkeye kadar giden her bir fert her bir görev hurdacılık sektöründe ve buna benzer sektörlerde yer alırsa gelirin artması da o oranda olacaktır. Bizler için de önemli olan biraz daha fazla kazanç sağlamak bu nedenle kazançlarınızı doğru ve devamlı olmasına ne kadar çok özen gösterirsek ülke geliri de o oranda artacaktır. Geri dönüşümün konumuzun bazı yerlerinde anlattığımız üzere plastiklerin imhasında çok faydası vardır. Daha öncelerden sağa sola atılan bu plastik atıklar geri dönüşüm sayesinde imha edilmek üzere belli başlı bazı tesislere yönlendirirler. Bu tesislerde periyotlar önce ürün kabulü ondan sonra yapılması istenmesi özel sipariş durumları var ise onlar dikkate alınarak ikna edilir. İşlemlerinden sonra geri dönüşüme uğrayan malzeme tekrardan piyasaya sunulur.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı
Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!