Reklam
Reklam

Erkeklerin Korkulu Rüyası Peyronie Hastalığı

Erkeklerin Korkulu Rüyası Peyronie Hastalığı

Erkeklerin Korkulu Rüyası Peyronie Hastalığı
Erkeklerin Korkulu Rüyası Peyronie Hastalığı reklam
Bu içerik 874 kez okundu.
Reklam

 

 

Peyroni hastalığı, plak adı verilen skar dokusunun neden olduğu bir penis eğriliği problemidir. Penis düz değildir ve bu hastalık dik bir penisin bükülmesine neden olabilir. Erkeklerin korkulu rüyası peyronie hastalığı olan erkeklerin çoğu hala seks yapabilir. Ancak bazıları için ağrılı olabilir ve erektil disfonksiyona neden olabilir. Semptomlara bağlı olarak tıbbi veya cerrahi tedavileri vardır.

 

 Erkeklerin korkulu rüyası peyronie hastalığı

 

 Doktorlar Peyronie hastalığının neden olduğunu tam olarak bilmiyorlar. Birçok araştırmacı, fibröz plağın, penisin içinde kanamaya neden olan travmadan (vurma veya bükme) sonra başlayabileceğine inanmaktadır. Yaralanmayı veya travmayı fark etmeyebilirsiniz. Zaman içerisinde yavaş yavaş gelişebilir.

 

 Zamanla gelişen bu durum genlerle ilişkilendirilebilir. Bazı erkeklerde hem yaralanma hem de genler etkili olabilir. Bazı ilaçlar Peyronie hastalığını olası bir yan etki olarak listeler. Ancak bu ilaçların duruma neden olduğuna dair kesin bir kanıt yoktur.Bu ilaçlar arasın da viagra kullanımı da önerilebilmektedir.

 

 Erkeklerin korkulu rüyası peyronie hastalığı çoğunlukla orta yaşlı erkeklerde olmasına rağmen, genç ve yaşlı erkeklerde de olabilir. Bir erkek yaşlandıkça daha yaygın hale gelir. Ama yaşlanmanın normal bir parçası değildir.Cinsel güç düşüklüğüyle karıştırıldığı için çoğu zaman performans artırıcı ürünlerle de geçiştirilebilmektedir.

 

 Peyroni Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

 

 Semptomlar yavaş gelişebilir veya yıllar boyunca yavaş yavaş ortaya çıkabilir. Erkeklerin korkulu rüyası peyronie hastalığı, penis yumuşak olduğunda, bir sorun göremezsiniz. Ancak şiddetli vakalarda, sertleştirilmiş plak esnekliğe engel olur, ağrıya neden olur ve dikildiğinde penisin bükülmesini veya arklanmasını zorlar. Çoğu durumda, ağrı zamanla hafifler, ancak penisdeki bükülme daha da kötüleşebilir.

 

 Doktorlar Peyroni Hastalığını Nasıl Teşhis Eder?

 

 Muayene sırasında doktorunuzun hastalığın neden olduğu sertleşmiş dokuyu hissetmesi gerekir. Her zaman gerekli değildir, ancak penisin muayene için setleşmesi gerekiyorsa, doktor bunu yapmak için bir ilaç enjekte eder.

 

 Bir röntgen veya penisin ultrasonunu çektirmeniz gerekebilir. Nadirdir, ancak doktor muayenesinin Peyroni hastalığını doğrulayamadığı bazı durumlarda veya durum hızla gelişirse, doktorunuz biyopsi yapabilir. Bu, laboratuvar testleri için etkilenen alandan biraz dokunun çıkarılmasını içerir.

 

 Peyroni Hastalığı Tedavi Edilebilir mi?

 

 Evet, ama ihtiyacınız olmayabilir. Durum bazı erkeklerde tedavi olmadan iyileştiğinden, doktorlar genellikle düzeltmeye çalışmadan önce 1 ila 2 yıl veya daha uzun süre beklemenizi önerir.

 

 Hafif durum vakaları nadiren tedaviye ihtiyaç duyar. Ayrıca Peyronie hastalığından gelen ağrı sadece ereksiyon ile olur ve genellikle hafiftir. Cinsel yaşamınızla ilgili bir soruna yol açmıyorsa, tedavi gerekli olmayabilir. E vitamini ve B vitaminleri ile ilişkili çalışmalar üzerinde karışık sonuçlar elde edilmiştir. Tedavileri tam olarak kanıtlanmamıştır.

 

 Tedaviye ihtiyacınız varsa, doktorunuz ameliyat veya ilacı düşünecektir. İlk olarak, doktorunuz muhtemelen bir hap reçete edecektir. Bunlar işe yaramazsa, penisin skar dokusuna bir gevşetici ilaç veya kollajenaz enjeksiyonu yapılabilir. Bu da hiçbir şey işe yaramazsa, doktorunuz ameliyatı düşünebilir, ancak genellikle sadece Peyronie hastalığı nedeniyle seks yapamayan erkekler içindir.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!