Reklam
Reklam

Berg Elektrik Genel Müdürü Alp Erkin: Ülkemiz için hayırlı olsun

Bizim bilemediğimiz sebeplerle açık deniz petrol arama çabaları maalesef ülkemizde biraz geç başlatılmış ancak Karadeniz Ere-linin 178 km kuzeyinde yer alan Tuna-1 açık deniz arama kuyusu sayesinde, meyvesini vermiştir.

Berg Elektrik Genel Müdürü Alp Erkin: Ülkemiz için hayırlı olsun
Berg Elektrik Genel Müdürü Alp Erkin: Ülkemiz için hayırlı olsun reklam
Bu içerik 1478 kez okundu.
Reklam

Küçük yaşlardan itibaren duyduğumuz “bizde de petrol var ama Batılılar bunu bize buldurtmaz” kompleksini Tuna sayesinde yenmiş oluyoru

 
 

Bunda emeği olan herkese çok büyük teşekkür borçluyuz.

Maden Tetkik Arama’ya ait Sismik-1 Hora gemisi ile yapılan aramalar ve Sayın Hilmi Güler beyin bakanlığı zamanında başlatılan aramalar için de teşekkür etmeliyiz.

Şimdi kimisi bilinçli olarak, kimisi de sadece hükümete muhalefet olsun diye bu büyük başarıyı küçük göstermek isteyen çeşitli çevreler ortaya çıkıp olumsuz fikirler beyan edeceklerdir.

Unutmayalım, herkesin öve öve bitiremediği Norveç’in tüm zenginliği 1970’li yıllarda keşfedilen dört beş tane doğal gaz ve petrol kuyusuna dayanmaktadır.Norveçin kuzey denizinde sahip olduğu “münhasır ekonomik alan” şu anda Norveç’in  dünyanın en zengin ülkeleri arasında yer almasını sağlamıştır.

 
 

Bu örnek üzerinden, Türkiye’mizin yakın zamanda Libya’nın meşru hükümeti ile birlikte çalışarak ilan etmiş olduğu “münhasır ekonomik alan” ın önemini anlayıp vatanını seven tüm kardeşlerimizin  bu zorlu çabaya destek vermesi gerekliliği ortaya çıkmaktadır.

Açık deniz aramacılığı zor, zahmetli ve diğer devletlerle ekonomik ve siyasi sürtüşmeyi göze alacak kararlılık gerektirmektedir.Ülkemizin tüm vatandaşlarının refahı için Bu kararlılığı gösteren Devlet büyüklerimize teşekkür ederiz.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!