Reklam
Reklam

Yeni Tarz Avizeler

Yeni Tarz Avizeler

Yeni Tarz Avizeler
Yeni Tarz Avizeler reklam
Bu içerik 375 kez okundu.
Reklam

 

Avizeler artık her evin vazgeçilmez dekoratif ürünlerinden biri haline gelmiştir. Evini dekore etmek isteyen bir kişi için avizeler büyük önem arz etmektedir. Evine yenilik ve şıklık katmak isteyen kişiler için çeşit çeşit zarif ve güzel avize modelleri mevcuttur. Eskiden çok lüks olan avizeler güç ve ihtişam göstergesi olarak kullanılırdı. Günümüzde ise avizeler, evlere şıklık katmak için kullanılan dekor ürünleridir. Avizeler Neredeyse her oda için farklı tarz ve renklerde kullanılır. Salon avizeleri ile yatak odası avizeleri özellikleri bakımından büyük değişkenlik göstermektedir.

Odalar İçin Avize Seçimleri

Her oda farklı bir tarzda avize ile süslenmelidir. Bunu yaparken odanın büyüklüğüne, oda rengine ve mobilya ile uyumuna dikkat edilir. Herkes oda ile bütünleşen şık bir avize ister.

  • Yatak odası avizeleri: Dinlendirici etkisinden dolayı yatak odalarında daha çok sarı lamba kullanılır. Yatak odalarında daha çok loş ve yumuşak bir ışık kullanılır. Bu sebeple ampul ışığının direkt olarak odaya vurduğu avizelerden kaçınılmalı ve abajurlu ya da ışıkları daha az yansıtan avizeler kullanılmalıdır.
  • Mutfak avizeleri: Işığa en çok ihtiyaç duyulan konumlardan biriside mutfaktır. Kullanılan avize yoğun bir şekilde ışık verebilmelidir dolayısıyla yüksek lümen kapasitesine sahip lambaların kullanımına uygun olmalıdır. Mutfak tezgahında çalışırken ışık genelde önünüze gölge düşürür ve önünüzü keskin bir şekilde görmenizi engeller. Buna sebebiyet vermemek için birden çok ampul bulunan avizeler tercih edilmelidir.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!