İş güvenliği dolapları ne işe yarar? İş yeri güvenliği dolap fiyatları

İş güvenliği dolapları ne işe yarar? İş yeri güvenliği dolap fiyatları

 İş güvenliği dolapları ne işe yarar? İş yeri güvenliği dolap fiyatları
 İş güvenliği dolapları ne işe yarar? İş yeri güvenliği dolap fiyatları reklam
Bu içerik 525 kez okundu.
Reklam

 

İş güvenliği dolapları; oteller, spor salonları, fabrika ve atölyelerde personel odaları başta olmak üzere spor kompleksleri, askeriye ve birçok alanda kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır.

İş güvenliği dolaplarının amacı, fabrika hat başlarında personellerin kişisel malzemelerinin muhafaza edilmesidir. İş güvenliği dolapları, vardiya sistemiyle çalışılan iş yerlerinde dönüşümlü olarak kullanım olanağı sağlar. Personellerin özel eşyalarının yanı sıra tıbbi il yardım malzemelerinin de saklanması için iş yeri güvenlik dolapları kullanılmaktadır.

İş yerlerinde personellerin eşyalarını ve giysilerini çalışma saatinde güvenli bir dolaba bırakması gerekir. Askılıklarda bırakılan eşyaların kirlenme, kaybolma ve çalınma tehlikesi bulunur. Tam bu noktada iş güvenliği dolapları devreye girer ve bu dolaplar söz konusu bu olumsuz durumların giderilmesi için kullanılır. Personel işe başlamadan önce kıyafetlerini ve özel eşyalarını bu dolaba kilitler.

Her iş yerinin soyunma odalarında her personel için çalışma saatleri içinde giyecekleri giysileri koyabileceği büyüklükte iş güvenliği dolapları bulunur. İş sağlığı yönetmeliğine göre, her iş yeri iş güvenlik dolabı bulundurması zorunludur. Ayrıca bu dolapların kilitli olması da zorunludur. Ancak iş sağlığı yönetmeliği kilit çeşidi hakkında detaylı bilgi vermez.

Kilit olarak asma kilit veya gömme kilit kullanılabilir. İş güvenliği dolabının kilit sistemi, iş yerinin ve personelin isteğine göre belirlenir.

Firmamızın ürettiği iş güvenliği dolapları, asma kilit hamilli özelliğe sahiptir. Bu sayede anahtar kayıpları vs. durumlarında sadece asma kilit değişimiyle dolapların farklı personellere zimmetlenme avantajı sunar. Ayrıca, çok gözlü dolaplarda yaşanan şifre tekrarı problemi de çözülmüş olur. 

İş güvenliği dolapları, kabin bükümlerine sahiptir. Bu bükümler sayesinde dolabın keskin noktaları personelin elini kesmeyi engeller.

İş güvenliği dolaplarında raf ve askılıkların tam olarak yerine oturması gerekir.  Ayrıca dolaplarda en az iki bölme bulunur.

İş yeri güvenliği dolap fiyatları, dolabın modeli ve sunduğu avantajlara göre değişir. Dolap fiyatının değişkenlik göstermesinin diğer sebepleri ise dolabın büyüklüğü ve dolap için kullanılan malzeme çeşididir.

İş güvenliği dolapları, farklı kapı sayısı olan modelleri ile karşımıza çıkar. Bunun yanı sıra, şeffaf kapılı modelleri de mevcuttur.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı