Reklam
Reklam

Astrolojiyi Kimler Yapar?

Astrolojiyi Kimler Yapar?

Astrolojiyi Kimler Yapar?
Astrolojiyi Kimler Yapar? reklam
Bu içerik 401 kez okundu.
Reklam

 

Astrolojinin M.Ö 1600lü yıllarda Babiller tarafından bulunduğu bilinmektedir. Yunanca yıldız anlamına gelen astro ve bilgi anlamına gelen logos kelimelerinden türetilmiştir.

Astrolojiyi Kimler Yapar?

Astrolojiyle uğraşan kişilere astrolog denir. Peki, her astrolojiyle ilgilenene astrolog denir mi? Astrolog aslında kim? Tabi ki her astroloji meraklısına da astrolog demek pek doğru olmaz. Bu konu üzerinde yıllarca tecrübe edinen sadece yazılı kaynaklar üzerinden değil, bilgi birikimi ve sezgilerini de harmanlayarak bu işi kendine meslek edinen kişilerdir astrologlar. Gezegenlerin insanlar üzerindeki etkileri, başarı-başarısızlık oranlarının dönemsel değişimlerini, şans-şanssızlık faktörlerinin konulara dağılımını anlamlandırmaya çalışan astrologların bu konuda en önemli özelliklerinden biri ise sezgileridir. Bakırköy fal cafe olarak belirtmek isteriz ki bir bilim olarak gösterilse de bu konuda çoğu zaman bilimden ayrılır.

Peki, Astrologlar Ne İş Yapar?

Doğum tarihiniz, doğum yeriniz, doğum saatiniz gibi bilgilerle astrolojik haritanızı hazırlayarak gelecek dönemlerinizde şanslı olduğunuz veya zorluk yaşayacağınız dönemleri, potansiyelinizi, hayatta neler yapabileceğinizi, nerede mutlu nerede mutsuz olacağınızı detaylarıyla size aktarır. Bakırköy Fal cafe olarak yaptığımız analizleri sonucunda burçlarınıza göre kişilik analizi veya ilişki analizi yaparak kendinize yönelik bakış açılar sunulabilir. Bu analizde değinilen özellikleriniz kötü veya iyi anlamından daha çok kendi içsel huzurunuzu esas alarak ve belli bir farkındalık oluşturmak amaçlı yapılır. Hangi dönemlerde hangi gezegenlerin üzerinizde olumlu veya olumsuz türde etkisi olacağından söz ederek size karar alacağınız bir konuda uygun zamanı tespit edebilirler ya da o an sorulan soruyla ilgili astrolojik haritanızda cevap ararlar.

Günümüzde Astrolog Kavramı

Bakırköy Fal Cafe olarak belirtmek isteriz ki bazı kişiler doğum haritasıyla beraber kahve falı bakımı yahut tarot bakımı gibi uygulamalar sunduğundan çoğu kişinin astroloji denince aklına bu geliyor dolayısıyla astrologlar ile medyumları aynı kefeye koyma yanılgısına düşüyorlar lakin astroloji gerek matematiksel hesaplamaları gerek gök bilimiyle ilgili yoğun çalışmaları ile bu tür mistiklik içeren kavramlardan ayrılıyor. Günümüzde insanların büyük çoğunluğu bu sebepten astrolojiye safsata gözüyle baktığından astrolog olduğunuzu öğrenen insanların bir kısmı büyük bir ilgiyle sizi dinlerken çoğunluk kesim ise falcı, büyücü olarak düşünüyor. Fal gibi uygulamaların aksine astrologlar kişiyle yüz yüze iletişime geçmeden bilgilerini alıp haritayı yorumlayarak da gelecekteki beklentilerine yönelik konuşabiliyorlar.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!