Reklam
Reklam

Corona virüs bebekleri nasıl etkiler?

Corona virüs herkesi tedirgin ederken ebeveynleri de tedirgin etmekte. Ailelerin bebekleri için endişelenmeleri yanlış değil. Bebek sağlığını koruyun.

Corona virüs bebekleri nasıl etkiler?
Corona virüs bebekleri nasıl etkiler? Tanitimweb
Bu içerik 384 kez okundu.
Reklam

                Corona virüs herkesi tedirgin ederken ebeveynleri de tedirgin etmekte. Ailelerin bebekleri için endişelenmeleri yanlış değil.  Bebek sağlığını koruyun.

Solunum gelişimini tamamlamamış olan bebeklerde solunum yolu hastalıkları bebekler oldukça olumsuz etkileyebiliyor. Bebeklerin bu hassas döneminde oldukça dikkatli olmak şart. Solunum yolu hastalıkları olan bireyler ve yeni doğan gelişmekte olan bebekler risk grubunda bulunmaktadır.

         Bebeğimi nasıl korurum?

                Bebeğinizi Corona Virüsten korurken diğer bakterilerden de korumayı unutmayın. Bebeğinizi korumak için onu öpmemelisiniz. Bebeğinizi siz dahil kimseye öptürmemeniz hem Corona Virüsten hem de diğer bakterilerden bebeğinizi koruyacaktır. Ellerinizi yıkamadan bebeğinize dokunmamanız da oldukça önemlidir. Gün içinde elinizle kapı kollarına, telefonunuza, asansör düğmelerine ve birçok alana dokunuyorsunuz. Bu alanlarda ne tür virüsler olacağını bilemeyiz.

Bebeğiniz bu virüslere sizler kadar dirençli değildir. Kendinizi korumanız da oldukça önemlidir dışarıya çıkmayan bebeği sizden veya evinize yapılan ziyaretlerden virüs kapabilir. Bu dönemde eve misafir kabul etmemenizi tavsiye ederiz. Bu dönemde sizin de mümkün olduğunca evde kalmanız ailenizin sağlığı için oldukça önemlidir.

 

         Bebeklerde bağışıklık sistemi gelişimi nasıl desteklenir?

               

                Bebeğin bağışıklık sistemini geliştirecek en önemli besinlerden birisi anne sütüdür. İlk 6 ay anne sütünün oldukça önemli olduğunu duymuşsunuzdur. Anne sütü bebeklere ihtiyacı olan her şeyi veriyor. İlk 6 aydan sonra anne sütüne ek takviyeler alabilirsiniz ancak anne sütü önceliğiniz olmalıdır. Anne sütü hafife alınmayacak derecede besleyici ve vitamin, mineral deposudur. Bir çocuğun başına gelebilecek en kötü şey anne sütünden mahrum kalmasıdır. Anne sütü bu kadar önemli bir besindir.

                Bebeğinizin bağışıklık sistemi gelişimi için yapabileceğiniz birçok şey vardır. Bebek Melekleri bağışıklık sistemi gelişimi gibi birçok bilgiyi anne babalara sunuyor. Bebeğinizin gelişimi ve sağlığı için Bebek Melekleri.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!