Reklam
Reklam

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Gerçekleşmektedir?

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Gerçekleşmektedir?

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Gerçekleşmektedir?
Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Gerçekleşmektedir? reklam
Bu içerik 1090 kez okundu.
Reklam

 

 

Bilindiği üzere burun nefes almamıza yarayan en temel organdır. Ayrıca burun yüzümüzdeki çıkıntıdan ibaret değildir. İşlev yönünden bu denli önemli olan bu hayati organımız son dönemlerde insanlar tarafından estetiğe maruz kalmaktadır. İnsanların estetik ve güzellik tutkusu insanları burun estetiği ameliyatına yöneltmektedir. Peki, bu operasyon hangi doktorlar tarafından ve nasıl gerçekleşir, biraz bundan bahsedelim.

 

Plastik cerrahiler ve estetik uzmanlar tarafından gerçekleşen bu operasyonlarda bazen kemik ve kıkırdak dokuya yontma işlemi uygulanabilirken, yumuşak dokuya şekillendirme ya da eklemeler de yapılabilmektedir. Son derece ciddi olan bu operasyonlarda kıkırdak yapılı burun şeklini tamamen değiştirebildiği gibi yalnızca sağlıki sorunlar sebebiyle de estetik yapı değişmeden kalabilir. Bazen burun büyütme ya da burun genişletme gibi operasyonlarda vücudun herhangi bir yerinden –ki genellikle burası kulak arkası kıkırdak yapısı olmaktadır-alınan yapılarla eklemeler yapılabilmektedir. Genel anestezi altında yapılan burun estetiği operasyonunun bir diğer ismi de rinoplastidir. Ameliyat sırasına gelecek olursak ameliyattan önce çekilen fotoğraflar ameliyat sırasında doktorlara yardımcı olmaktadır. Bu pozlar estetik planlamada kullanılmaktadır. Ameliyat süresine gelecek olursak hastadaki problemlere göre, burna yapılacak işlemlere göre değişebilmektedir. Fakat ortalama ameliyat süresi iki ila üç saat arasında değişmektedir. Ameliyat sonrası hastanede en fazla bir gün geçirilebilmektedir.

 

Burun estetiği ameliyatı son yıllarda ülkemizde, 40'ın üzerinde  bilimsel yayını ve onlarca uluslararası kongre sunumu yapmış Türk Plastik Cerrah Uzmanı Op. Dr. Fatih Irmak tarafından başarılı ve gayet güzel sonuçlar elde edilmiştir. Son olarak burun estetiği  yapmayı düşünenler için de şunu belirtelim ki genel anestezi altında operasyon yapılacağı için herhangi bir acı durumu hissedilmeyecektir. Ayrıca operasyondan sonra burnunuzda herhangi bir iz kalmayacaktır.

 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!