Reklam
Reklam

Varis Tedavisi Yöntemleri

Varis özellikle yaşlı insanların korkulu rüyası olsa da gençlerin de varise yakalandığını görüyoruz. Bu sebeple yalnızca hastaların yakalanmış olduğu bir hastalık olarak görmek yanlış olacaktır.

Varis Tedavisi Yöntemleri
Varis Tedavisi Yöntemleri Tanitimweb
Bu içerik 273 kez okundu.
Reklam

Varis özellikle yaşlı insanların korkulu rüyası olsa da gençlerin de varise yakalandığını görüyoruz. Bu sebeple yalnızca hastaların yakalanmış olduğu bir hastalık olarak görmek yanlış olacaktır. Varis olan kişi doktora görünmekten korkar. Çünkü ameliyat olacak ve bu ameliyat sonucunda bacağında izler kalacaktır, günlük hayatından belli bir süre kendisini soyutlamak zorunda kalacaktır.

Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık bazı hastalıklarda ameliyata gerek dahi duyulmamaktadır. İşte bunlardan bir tanesi de varis yöntemidir. Varis izmir call girls olan kişiler ameliyatsız yöntemlerle birlikte çoğu yöntemde aynı gün günlük hayatlarına devam ederler ve bu yöntemler 5-10 dakika gibi inanması güç zamanlarda uygulanır. Ameliyat ile varis tedavisi için belli bir yaş sınırı gerekirken ameliyatsız tedavide böyle bir sınırlama yoktur. Ameliyatta varis tedavisinin uygulandığı yerde izler kalırken ameliyatsız tedavide iz de kalmayacaktır. Tüm bunlar düşünüldüğü vakit hastalar artık ameliyatsız bir şekilde varis tedavisini olmayı tercih etmektedir.

 

Ameliyatsız Varis Tedavisi Şekilleri

Ameliyatsız varis tedavisişekilleri de oldukça fazladır. Doktor hastanın durumuna göre bu yöntemlerden bir tanesini seçecektir. Fakat en yaygın olarak kullanılan yöntemin skleoterapi yani köpük yöntemi olduğunu söylemek mümkündür. Bu yöntemle birlikte daha az ilaçla en geniş alana ulaşılması hedeflenir ve tedavinin yapıldığı bölgede bir daha varis oluşmasının ihtimali yoktur. Mikro skleoterapiyseskleoterapiye göre daha ince damarlarda uygulanan bir yöntemdir ve köpük yönteminden herhangi bir farkı bulunmamaktadır.

Bir diğer kullanılan yöntem olan lazer yönteminde daha büyük varislerde uygulanır ve lazer ile damarların kapatılması yöntemidir. Yalnızca hastalıklı damarlar lazer ile birlikte kapatılmaktadır. Varisin durumuna bakılarak hastalıklı damarlar lazer ile değil radyo frekans ile kapatılır. Buna da radyo frekans yöntemi denilmektedir.

 

Varis Oluşmasının Sebepleri

Varisin genel olarak genetik bir hastalık olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Yani ailesinde daha önce varis hastalığı görülmüş birinin varis olma ihtimali ailesinde bu hastalığın olmadığı kişilere göre 4 kat daha fazladır.

Varisin oluşma sebeplerini incelemek gerekirse fazla kilo, gebelik, sigara, uzun süre ayakta bekleme, yaşlılık, hormon hapları gibi sebepleri listelemek mümkün olacaktır.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!