Reklam
Reklam

ORKUN ÇETİNKAYA KİMDİR?

BikiniJet uçak kiralama şirketinin kurucusu olan Orkun Çetinkaya 6 Ekim 1973 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya geldi.

ORKUN ÇETİNKAYA KİMDİR?
ORKUN ÇETİNKAYA KİMDİR? Tanitimweb
Bu içerik 594 kez okundu.
Reklam

BikiniJet uçak kiralama şirketinin kurucusu olan Orkun Çetinkaya 6 Ekim 1973 tarihinde Diyarbakır’da dünyaya geldi. Havacılık merakının onda oluşmasını sağlayan babası Ali Çetinkaya havacı bir subay annesi ise her zaman en yakın sırdaşı olmuş Seval Hanımdı. Orkun Çetinkaya ilk öğrenimini Diyarbakır’da tamamlamış lise eğitimini ise İstanbul’da Cağaloğlu Anadolu lisesinde tamamlamıştır. Öğrencilik yıllarından itibaren oldukça renkli ve başarılı bir kişiliğe sahip olan Orkun Çetinkaya bu anlamda her zaman ön planda olmuş bir karaktere sahiptir.

Üniversite sınavında ilk 1000 öğrenci arasına giren Orkun Çetinkaya bu başarısına bağlı olarak Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümüne girmiş ve buradaki eğitimini de başarıyla tamamlamıştır. Üniversite eğitimi devam ederken en büyük hayali olan havacılık konusunda da eğitim almaya devam eden Orkun Çetinkaya özellikle yaz aylarında Amerika’da aldığı uçuş eğitimleriyle başarılı bir pilot olma yolunda ilk adımlarını atıyordu. Üniversite hayatı tamamlanınca kendini tamamen havacılık alanına yönlendiren Orkun Çetinkaya henüz 28 yaşında pilot olarak çalışmaya başladı.

Havacılık sektöründe başarılı adımlar atan Orkun Çetinkaya bu alanda eğitimini de ihmal etmiyor 7 yıl boyunca Londra’da Avrupa’nın önde gelen hava yolu şirketlerinden birinde yöneticilik ve öğretmenlik yapmıştır. Bununla birlikte yine havacılık alanında akademik kariyerine de devam eden Orkun Çetinkaya Cranfield Üniversitesi’ndeyüksek lisansını tamamlamış ve yine aynı şirket bünyesinde İtalya’da üç yıl boyunca üst düzey yöneticilik yaparak havacılık sektörünü bütün yönleriyle tanıma imkânı bulmuştur. 2010 yılına geldiğimizde ise Orkun Çetinkaya bambaşka arayışlar içerisindeydi.

Bir pilot kariyer açısından daha fazla ilerleme imkânı olmadığını gören Orkun Çetinkaya bu çerçevede daha farklı adımlar atması gerektiğine inanıyordu. Bu fikrini yakınındakilere açan Orkun Çetinkaya onların da desteğini gördü. Bu bağlamda ilk olarak kendi havacılık şirketini kuran Orkun Çetinkaya bu şirket vasıtasıyla hem Türkiye hem de Dünya genelindeki hava yolu şirketlerine eğitim hizmeti vermeye başladı. Bu alanda önemli bir mesafe kat eden Orkun Çetinkaya 2013 yılında Türkiye’ye döndüğünde aklında parlak bir fikir daha vardı: Özel Jet kiralama faaliyeti.

Derhal bu fikrini de hayata geçirmeye başlayan Orkun Çetinkaya yine arkadaşları vasıtasıyla Türkiye’nin önde gelen ailelerine bu alanda danışmanlık sunmaya ve uçak kiralama hizmeti vermeye başladı.Orkun Çetinkayabu girişimizamanla ihtiyacı olan herkese dünyanın her noktasından en uygun uçağı kiralama imkânısağlayan BikiniJet’e dönüştürdü. Orkun Çetinkaya özel uçak sahipleriyle özel anlaşmalar yaparak onların uçaklarını kiralama şeklinde hizmet vermeye ve bu sayede hem kendi açısından hem de uçak sahibi açısından önemli bir ticaret potansiyeli oluşmasını sağlamıştır. Oldukça parlak bir kariyere ve başarılı bir iş geçmişine sahip olan Orkun Çetinkaya sahibi olduğu BikiniJet firmasıyla Türkiye ve dünya pazarında oldukça önemli işlere imza atmaya devam ediyor.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!