Reklam
Reklam

Kimyasal Peeling Etkili Mi?

Kimyasal peeling, ciltteki çukurların ve izlerin giderilmesinde kullanılan çok etkili bir yöntemdir. Cildi canlandırmak, görünüşünü iyileştirmek ve izlerini azaltmak için bazı kimyasalların cilde uygulanması işleminin tüm aşamalarını kapsar.

Kimyasal Peeling Etkili Mi?
Kimyasal Peeling Etkili Mi? Tanitimweb
Bu içerik 373 kez okundu.
Reklam

Kimyasal peeling, ciltteki çukurların ve izlerin giderilmesinde kullanılan çok etkili bir yöntemdir. Cildi canlandırmak, görünüşünü iyileştirmek ve izlerini azaltmak için bazı kimyasalların cilde uygulanması işleminin tüm aşamalarını kapsar. Kimyasal peeling, ölmüş ve zarar görmüş üst tabakaları temizlemek amacıyla cilde kimyasal bir çözeltinin uygulandığı etkili bir cilt yenileme yöntemidir. Kimyasal peeling işleminin ardından yenilenen cilt daha pürüzsüz ve genç bir görünüm alır. Bu tedavide derinin yüzeyel tabakaların soyulmasına neden olan kimyasal bir asit uygulanır. Bu uygulamada kullanılan bazı kimyasallarglikolik asit ve türevleridir.Kimyasal peeling çok etkili ve popüler bir yöntemdir.Pervin Dinçer Beauty Consultancy’de sıklıkla ve kolaylıkla uygulanır.Bu yöntem sayesinde;

  • kırışıklar,
  • güneşe ve yaşa bağlı lekeler,
  • melazma,
  • çiller,
  • aktif sivilce ve akne izleri tedavi edilebilir.
  • Bu uygulamadan sonra derinin yüzeyel tabakası soyulur ve soyulmanın ardından yeni deri ortaya çıkar. Yeni çıkan bu deri daha sağlıklıdır.Kimyasal peeling yöntemi germe ve sarkma tedavisinde etkili değildir. Derin çukurlarda etkili değildir ancak Küçük çukurlar ve izlerde ise etkilidir.Pervin Dinçer Beauty Consultancy’i tercih ederek küçük ya da büyük cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz!

 

Yüzeysel Peeling Nedir?

 

Cildin yüzeysel tabakalarının düşük asit konsantrasyonları yardımı ile yenilenmesini sağlayan bir cilt bakım uygulamasıdır. Bu peeling yöntemi ile derinin en üst tabakası uzaklaştırılması amaçlanır. Yüzeysel peeling için çok çeşitli meyve asitlerinden hazırlanan karışımlar dikkatli ve özenli bir şekilde cilt yüzeyine sürülür ve cildin bu asitler ile beslenmesi için kısa bir süre beklenir. Bu sayede ciltteki ölü hücreler temizlenerek sağlıklı ve canlı yeni hücrelerin oluşması sağlanır. 

 

Uygulama Nasıl Yapılır?

 

İşlem acısızdır ve kısa sürer. Deri temizlendikten sonra cildin durumuna göre belirlenen asit konsantrasyonu cildin yüzeyine uygulanır ve bekletilir. İşlem sonundacilde iyi gelebilecek herhangi bir krem uygulanır ve işlem son bulur. Seans süresi ve tekrarı ve uygulamanın süresi kişinin cilt problemlerinin durumuna göre değişir. Bu işlem için kullanılacak olan kimyasal maddeninonarı ve içerdikleri değişiklik gösterebilir. Cilt sindirebiliyorsa her seansta peelingin dozu ve ciltte kalış süresi artırılır.Pervin Dinçer‘in güzellik merkezi Pervin Dinçer Beauty Consultancy, cilt tipinize ve bünyenize en uygun uygulamayı sizler için uyguluyor.

 

Orta Derece Derin Peeling Nedir?

 

Orta derece kimyasal peeling cilt hücrelerini üst kısmında ve alt kısmında bulunan ve dermis olarak adlandırılan orta cilt katmanının üst kısmındaki cilt hücrelerinin soyularak uzaklaştırılması işlemidir. Bu yüzden orta dereceli denir. Derin kırışıklıklar için çok etkili bir yöntem değildir.

 

Derin Peeling Nedir, Nasıl Uygulanır ?

 

Derin kimyasal peeling ile cilt hücreleri üst deriden ve alt deriden orta katmanlara kadar çok iyi bir şekilde uzaklaştırır. Daha büyük kırışıklıklar, izler için derin bir kimyasal peeling önerebilir. Derin kimyasal peeling ciddi bir işlemdir ve mutlaka uzman eller tarafından yapılmalıdır. Bu peeling işleminin yalnızca bir kez uygulanması idealdir. Derin kimyasal peeling işleminde kalp kasına zarar verebilir bu yüzden çok dikkatli olunması gereken bir uygulamadır. Bu peeling sırasında kalbin düzensiz atmasına sebep olabilen çeşitli maddeler kullanıldığı için işlem sırasında çok dikkatli davranmak gerekir. Örneğin işlem sırasında kullanılan bir madde olan; Fenol çok tehlikeli bir madde olduğu için bu işlem parça parça yapılmalıdır.Pervin Dinçer Beauty Consultancy’i istediğiniz peeling uygulamasını sizin için en konforlu şekilde gerçekleştirecektir!

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!