Çeşme’nin en güzel plajları Yoldabiblog

Çeşme’nin en güzel plajları

Çeşme’nin en güzel plajları Yoldabiblog
Çeşme’nin en güzel plajları Yoldabiblog reklam
Bu içerik 1202 kez okundu.
Reklam

 

 

Kış geride kalmak üzere ve artık yaz aylarına gün sayıyoruz. Tatil planlarını şimdiden yapmaya başlayanlar için Yolda bi Blog gizli cevherlerle dolu Bodrum’un plajlarını listeledi;

 

Yaşam & seyahat tecrübelerini Yolda bi Blog isimli bloglarında paylaşmaya başlayan Asya ve Umut’u severek takipteyiz.

1-) Ilıca Halk Plajı

 

Ilıca Plajı, eğer ücretsiz, kum, ve çocukla gidilebilecek bir plaj arıyorsanız nokta atışı gibi bir şey! Çünkü iki sene önce buradaki plaj işletmelerine son verildi, ve plaj şu an tamamen halka ait. Aynı zamanda duş ve tuvalet imkanı da var.

 

2-) Pırlanta Sahili ve Halk Plajı – Çiftlikköy

 

Önerebileceğimiz bir diğer halk plajı da Pırlanta Plajı.  Pırlanta plajı da çocuklu aileler tarafından çokça tercih ediliyor çünkü denizi sığ, kumu güzel ve suyu soğuk değil. Aynı zamanda plajda isterseniz halk plajı kısmına havlunuzu atıp yatabiliyorsunuz. İsterseniz de işletmelerin şezlonglarını kiralayabiliyorsunuz.

 

3-) Boyalık Plajı

Boyalık Plajı, Çeşme'nın kuzeyinde kalan, ve yine kum sahilli bir plaj. Yukarı da saydığımız Pırlanta Sahili ve Ilıca gibi denizi sığ, o yüzden çocuklu aileler için uygun.

Plaja geldiğinizde havlunuzu halk plajı kısmına atabilir ya da işletmelerin şezlonglarından faydalanabilirsiniz. Şezlong ücretleri 2021 itibariyle 30-40 TL civarı.

 

4-) Çark Plajı

 

Çark Plajı Alaçatı'ya çok yakın mesafede ve nispeten sakin bir plaj. Ayrıca burada Windsurf yapıldığı için etrafta çok fazla sörf okulu ve sörf malzemesi satan dükkan göreceksiniz. Burada rüzgar çoğu zaman sörf yapmaya elverişli esiyor, fakat su da bir o kadar temiz ve yüzmeye müsait çoğu zaman.

 

5-) Kocakarı Plajı

Kocakarı Plajı Çeşme'de yine aileler tarafından oldukça tercih edilen bir plaj. Yer yer kum, yer yer taşlık ama denizi çoğunlukla sığ. Zaten nerede kum plaj ve sığ deniz, tahmin edersiniz ki orada çocuklu aileler var. :) O yüzden çocukla gidilecek plaj bakıyorsanız Kocakarı Plajı çocuklu aileler için oldukça uygun.

 

Dilerseniz halk plajı tarafında ücretsiz oturabilir, ya da dilerseniz büfenin şezlonglarını kullanabilirsiniz. En Güzel Çeşme Plajları sırada Aya Yorgi Koyu var.

 

Yolda bi Blog’un Instagram hesabı @yoldabiblog’u takip etmeyi unutmayın.

Kaynak  En guzel cesme plajlari

 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı