Tersiyer Kırıcı Nedir? Hangi Amaçla Kullanılır?

​Tersiyer kırıcı orta sertlikteki ham maddeleri kırarak 0 ile 5 mm arasında değişen kumu elde etmek için kullanılır. Tersiyer kırıcıların çalışma şekli çift taraflı döner rotorun malzemeyi yüksek bir hızla pandüllere çarptırarak kırma işlemini gerçekleştirmesidir.

Tersiyer Kırıcı Nedir? Hangi Amaçla Kullanılır?
Tersiyer Kırıcı Nedir? Hangi Amaçla Kullanılır? Tanitimweb
Bu içerik 424 kez okundu.
Reklam

Tersiyer kırıcı orta sertlikteki ham maddeleri kırarak 0 ile 5 mm arasında değişen kumu elde etmek için kullanılır. Tersiyer kırıcıların çalışma şekli çift taraflı döner rotorun malzemeyi yüksek bir hızla pandüllere çarptırarak kırma işlemini gerçekleştirmesidir. Ayarlanabilir ağız açıklığı ile talep edilen ebatta kum elde edilir. Uğurmak UTK serisi tersiyer darbali kırıcıları, asfalt ve beton üretimi için gerekli olan ince boyutta kum üretimi için kullanılır. Çift yönlü çalışan rotor iki farklı gradasyonda ürün imalatı sağlar. Tesis tasarımlarına göre mobil, sabit beton ayaklı, sabit kızak şasili ve sabit çelik ayaklı olmak üzere 4 farklı şekilde üretilir. Çıkış ağzına doğru yapılan öğütme yöntemiyle kaçak ürün yok denecek kadar az olmaktadır. Hızlı ve kolay kullanım özelliği ile Uğurmak UTK serisi tersiyer darbali kırıcıları dünya standartlarında uzmanlık ve mühendislikle üretilmiştir.

Kırma Eleme Tesisi Nedir? Avantajları Nelerdir?

Kırma eleme tesisleri yani diğer adıyla konkasör tesisi, kırıcı, besleyici, titreşimli elek ve konveyör bantlarından oluşur. Özellikle madencilik ve taş ocaklarında tercih edilen kırma eleme tesisi makineleri granit, bazalt, dolomit ve kireçtaşı gibi yüksek ve orta sertlikteki madenlerin işlemesinde kullanılır. Kırma eleme tesisi makineleri kullanılacak ham maddenin ya da malzemenin kırıcılar içerisinde bulunan vurucu paletlerin taşlara çarparak kırıcı çubuklar etrafında dönmesi ya da savrulması prensibi ile çalışarak, kendi boyutuna göre 200 ila 400 mm boyutunda ufaltılmış malzeme elde etmeye yarar. Uğurmak kırma eleme tesisi makinelerinin malzeme küçültme kapasitesinin yüksek olmasının yanı sıra sahip olduğu teknolojik ve otomasyon sisteminde ki avantajlar sayesinde firmalara büyük ölçüde yarar sağlar. Kırma eleme tesislerinin avantajları şu şekildedir;

  • Yüksek oranda malzeme küçültmeye yarar
  • Yatırım maliyetleri düşüktür
  • Kolay kullanım ve montaj-demontaj özelliğine sahiptir
  • Bakımı kolaydır az sayıda yedek parça ihtiyacı duyar
  • Aşınmaya dayanıklı ve uzun ömürlüdür

Darbeli Kırıcı Nedir?

Darbeli kırıcılaraşındırıcı olmayan ve çok sert malzemelerin ya da ham maddelerin kırılmasında maksimum küçültme oranı sağlayan makinelerdir. Kırma eleme tesislerinin birincil sırada tercih ettiği kırıcı çeşididir. Uğurmak CDK Serisi PrimerDarbeli Kırıcı düşük işletme giderleri ile firmaların tercihi olmayı başarırken enerji tasarrufu sağlar.  

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı