Reklam
Reklam

Beton Santralinin Kullanımı

Beton santrali kum, mıcır, su ve çimento gibi maddelere ek yapışmalarını sağlayacak malzemeler eklenerek beton oluşmasını sağlayan yerlerdir.

Beton Santralinin Kullanımı
Beton Santralinin Kullanımı Tanitimweb
Bu içerik 468 kez okundu.
Reklam

Beton santrali kum, mıcır, su ve çimento gibi maddelere ek yapışmalarını sağlayacak malzemeler eklenerek beton oluşmasını sağlayan yerlerdir. Yapı ve inşaat alanında her yerde kullanılan beton santralleri kullanılacakları yere göre farklı çeşitlerde olabilir. Beton oluşumu için gereken malzemelerin kaliteli olması betonun da kalitesini etkiler. Beton santrali içinde üretilen beton hazır beton olarak birçok alanda kullanılır. Santrallerde kullanılan çimento silosu, mikser besleme bandı, beton mikseri ve agrega bunkeri bir bütün halinde sistemli şekilde çalıştığında üretim gerçekleşmiş olur. 

Mobil Beton Santralinin Özellikleri Nelerdir?

Beton santrallerinin çeşiti olan mobil beton santrali kısa vadeli yapılacak işlerde tercih edilir. Mobil beton santrali kurulumu için gereken betonların az sayıda olması ve hemen kullanıma başlanması sebebiyle projelerde yer alır. Mobil beton santralleri aynı zamanda kurulacağı alan çok büyük değilse ve nakliyede kolaylık tercih sebebiyse kullanılır. Firma beton santralleri ve gereken tüm ekipmanlarının üretimini yaptığı için tüm ürünler garanti altındadır. Mobil beton santrallerinin bir diğer avantajı da kullanılan mikserlerin parça değişim ihtiyacının minimum seviyede olmasıdır. Yoğun olarak kullanılan santrallerde parça değişimi işleri yavaşlatan ve zaman alan bir işlemdir. Mikserlerin uzun vadede kullanımını sağlayan özellikte üretilmesi sayesinde bu zaman verimli kullanılmış olur. 

Sabit Beton Santrali Yapısı

Bu tarz beton santrallerinin tercih edilmesinde asıl amaç büyük üretim kapasiteleridir. Ve projenin süresinin uzun vadede olmasıdır.  Sabit Beton Santralinde çimento silosu, beton karıştırıcı mikser, agrega bunkeri ve besleme sistemi birarada yer alır. Sistemin büyüklüğü ve yaptığı iş kapasitesi aynı orantıdadır. Sabit beton santrali üretimleri yaklaşık olarak 30 m3 ile 200 m3 arasında değişkenlik gösterir. Üretilen sabit beton santralleri kullanılan ekipmanların en verimli ve kaliteli olması için uzun araştırmalardan sonra tasarımları yapılarak oluşturulmuştur. Bu sayede uzun yıllar boyunca herhangi bir arıza, bozulma oluşmadan kullanılır. Tüm parça ve ekipmanlar firma garantisindedir. Sabit beton santralleri kendi içinde farklı kapasite özelliklerine göre de ayrı olarak üretilmektedir. Üretimden beklenen sonuca göre tercih yapılarak makinelerin fabrika üretimleri talep edilir. Projenin özelliklerine uygun olarak üretim yapılması şansı bulunmaktadır.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!