Sercan Öztürk Yeni Albümü "Peyik" Çalışmalarına Devam Ediyor

Sercan Öztürk Yeni Albümü
Sercan Öztürk Yeni Albümü Tanitimweb
Bu içerik 480 kez okundu.
Reklam

Sivaslı bir ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen Sercan Öztürk, bugün çocukluğunda dinlediği Mahzuni Şerif, Feyzullah Çınar, Muhlis Akarsu, Arif Sağ, Musa Eroğlu, Ali Ekber Çiçek gibi ülkemizin en önemli sanatçılarının türkülerini seslendiriyor ve onların bayrağını teslim alarak, Anadolu'nun hazine değerinde ki deyişlerini geleceğe aktarıyor. Türkiye'de türkü en sevilen türlerden olduğu gibi, Alevi Bektaşi deyişlerinin ise ülkemizde her zaman önemli bir yeri bulunuyor. Herkesin dinlerken duygusal anlar yaşadığı ve bildikleri ezgilere eşlik ettiği bu önemli deyişler, günümüzde de yeni müzisyenler sayesinde can bulmaya devam ediyor.

Anadolu'nun binlerce yıllık acılarının işlendiği bu deyişler, kendi içinde her birinin anlamı oldukça önemli olduğu için, müzisyen Sercan Öztürk bu öneme binaen yeni albümünde Kul Himmet, Şah Hatayi, Ahmed Edib Harabi deyişlerine yer vereceğini açıkladığı gibi, ayrıca önceki çıkarmış olduğu albümlerinde de Aşık Veli, Kul Himmet, Gevheri, Sadık Baba, Katibi , Edip Harabi, Sıdkı Baba ve Pir Sultan Abdal deyişlerine yer vermişti. 

Youtube ve instagram üzerinde yoğun olarak bu tür deyişleri Dede sazı ve Cura eşliğinde seslendiren ve yayınlayan Sercan Öztürk, bugün Alevi Bektaşi deyişlerine gönül vermiş bir müzisyen olarak, tarihi günümüze taşıyarak, insanların bu önemli ezgileri dinlemelerini sağlıyor.

"Peyik" Cem'in Muhabbetin Habercisi

Haberci anlamını taşıyan "Peyik" yeni albümünün ismi olurken, bu albüm ile Cem’in, muhabbetin başlayacağını haber ediyor. Sercan Öztürk yeni albümü ile ilgili olarak Dede sazı ve Cura’ya eşlik olarak, bas gitarda kullanılacağını açıkladı. Ayrıca Peyik albümünün 7 deyişten oluşacağını da açıklayan Öztürk, Makam-ı Vahdet, Pir ile Talip ve Hece albümleri gibi, bu albümünde eşsiz olması için çalışmalarını titizlikle sürdürdüğünü açıkladı. 

Ayrıca pandemi sürecinde online konserler yapmaya devam edeceğini de açıklayan müzisyen Sercan Öztürk, YouTube canlı yayınları ve instagram üzerinde delidervis_ mahlasını kullandığı hesabından paylaşımlar yapmaya devam edeceğini ve yine burada söyleşiler düzenleyeceğini de açıkladı.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı