Reklam
Reklam

Değişen Dünyanın değişmeyen Adetleri

Türk örf ve adetlerinin en önemli özelliklerinden biri de hiç kuşkusuz, her ne kadar teknoloji hayatımıza girse de değişmemesidir.

Değişen Dünyanın değişmeyen Adetleri
Değişen Dünyanın değişmeyen Adetleri Tanitimweb
Bu içerik 243 kez okundu.
Reklam

Türk örf ve adetlerinin en önemli özelliklerinden biri de hiç kuşkusuz, her ne kadar teknoloji hayatımıza girse de değişmemesidir. Tabi ki bazı istisnai durumlarda bir takım gelenekler azalsa da halen popülerliğini koruyor. Mesela bunların en başında çeyizlik danteller, oyalar, kirlentler gelir. Tabi bunları yeni nesil bayanlar pek yapmayı bilmez yada, evlendikten sonra evde vakit geçirmek için öğrenirler ancak bekar bayanlar bu konuya sıcak bakmadıkları için, bu vazife annelere düşmüştür. Anneler özenle kızlarının çeyizlerini hazırlarlarken bir birinden şık örgü örnekleri çeyiz sandıklarına girer ve kızlar evlenip kendi evlerine geçtiklerinde bu birbirinden güzel çeyizliklerini evlerinin her köşesine sererler ve o anlarlar ki bunların önemi büyükmüş gerçekten ve kendileri de kendi çocukları için yapmaya devam ederler. Ne kadar çok teknoloji hayatımıza girse de ve biz televizyon da kültürümüzün izlerinin silindiğini görsek de gene de kültürümüzü ayakta tutmaya çalışan anne ve babalarımız her zaman var ve var olamaya devam edecekler.

Birbirinden güzel örgü modelleri

Annelerimizin özenle yapmış oldukları ve hepsi birbirinde güzel örgü modelleri, evimizin her köşesinde var olmaya devam ederken, yeni nesil bayanlar bu konuda biraz daha şanslı aslında. Eskiden örgü modelleri sahibi olmak yada iyi bir örgü örnekleri çıkartmak gerçekten zordu. Ancak hayatımıza internetin girmesi ile sadece örgü örnekleri araması yapmanız, yada örgü modelleri aramanız sizlere onlarca web sitesinin karşınıza çıkması için yeterli oluyor.

En basit örgü örnekleri çıkarma

Tabi ki bu siteler de sadece örgü modelleri yada örgü örnekleri yok. Mesela örgü yapmayı bilmiyorsanız bu siteler sayesinde öğrenebilir ve sizde birbirinden güzel ve kendinize özel  örgü desenleri  çıkarabilirsiniz. Bu sayede hem örgü yapmayı öğrenmiş olacaksınız hemde kaliteli örgü desenlerine sahip olacaksınız.

Örgü yapmanın en basit yöntemi

Örgü yapma konusunda sizlere bir çok site yardımcı olabilir. Hatta sadece örgü veya dantel yapmak yerine, atkı modelleri, şal modelleri, patik modelleri hatta lif modelleri örneklerine bile sahip olabilirsiniz. Sizler için yapmış olduğumuz araştırmalarda Seherle.com sitesi bu konuda oldukça iyi bir site ve tavsiye ediyoruz.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!