Reklam
Reklam

Hangi Vitamin Eksikliği Tırnak Soyulmasına Neden Oluyor?

Hangi Vitamin Eksikliği Tırnak Soyulmasına Neden Oluyor?

Hangi Vitamin Eksikliği Tırnak Soyulmasına Neden Oluyor?
Hangi Vitamin Eksikliği Tırnak Soyulmasına Neden Oluyor? reklam
Bu içerik 624 kez okundu.
Reklam

 

Tırnak kırılması ya da günümüzde yaygın şekilde yaşanan tırnak soyulmasının son derece birçok sebebinden dolayı karşılaşmanız mümkündür. Tırnaklarda soyulma, genelde saçlarda dökülme ile ortak sebepler gösteriliyor. Çünkü her ikisi de büyüme ile alakalı olup vücutta keratin eksikliği ya da lifli protein eksikliği nedeniyle oluşmaktadır. Aynı zamanda tırnak soyulması son derece vitamin eksikliğinden kaynaklı olarak da demir eksik olduğunda da soyulması meydana gelecektir.

 

Basit bir şekilde tırnak soyulmasına çözüm olarak birçok seçenek sunulabilir. Ama bunun için tam olarak vücudunuzda eksik olan şey ya da tırnak soyulmasına neden olan şeyler nelerdir? Bu konu hakkında birtakım bilgilere sahip olarak yaklaşım göstermeli, en iyi şekilde de buna göre reaksiyon alarak destek olabilirsiniz.

 

Doğal nemlendiriciler konusunda fikir sahibi misiniz? Keratin etkisi yaratacak şekilde pek çok nemlendirici ürünler kullanabilir ve bu eksikliği giderebilirsiniz. En iyisi de tabi ki son dönemlerde Zeytinyağları olmaktadır. Faydalı sızma zeytinyağı ile evde tırnak soyulmasına ne iyi gelir denildiğinde ilk akla gelen çözümlerden biri olacaktır.

 

Ev ortamında geceden süreceğiniz zeytinyağı ile birlikte en iyi şekilde uygulama yapabilir, çamaşır ya da bulaşık yıkamaktan dolayı soyulan, bakımsız kalan tırnaklarınızın güçsüz halini de güçlendirebilirsiniz. Çabuk kırılan, çabuk soyulan ya da benzer sorunları sizlere yaşatan bu problemlerle başa çıkmak için hızlıca çözüm bulma noktasında tırnak soyulmasını bu sayede önleyin.

 

Eğer iyi bir tırnağın uzaması noktasında siz de sağlık açısından tereddüt yaşamak istemiyorsanız, klasik ojeler seçiniz. Süslü ve hava almayan ojeler veya doğrudan yapay tırnak gibi uzun tırnaklar seçerek tırnaklarınıza zarar verir, hiç iyi gelmeyecek sonuçlarla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Vitamin eksikliği konusunda ise dermatolog ile birlikte sorunları çözmek adına destek alabilir ve katkılı bir şekilde de değerlendirmesini yapabilirsiniz.

 

En iyi şekilde evde manikür yaparken de tırnak üzerinde sert törpü yerine daha yumuşak bir şekilde törpüleme yapıp hafifçe tırnağınızın üzerinde çizik, soyulma ya da kırılma olmasını da önlersiniz. Elbette vitamin eksikliği dışında fiziksel olarak yapacağınız uygulama nedeniyle de sorun olacağını unutmamalı, bu noktada dermatolog desteğiyle ve yönlendirmesiyle de tırnaklarınıza iyi bakabilirsiniz.

 

 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!