Reklam
Reklam

Oto Ekspertiz Nedir, Nasıl Yapılır?

Oto Ekspertiz Nedir, Nasıl Yapılır?

Oto Ekspertiz Nedir, Nasıl Yapılır?
Oto Ekspertiz Nedir, Nasıl Yapılır? reklam
Bu içerik 374 kez okundu.
Reklam

 

Ekspertiz; satın işlemlerinden önce sahip olunan konut veya araç üzerinde detaylı inceleme yapıp, incelemelerin ardından detaylı rapor çıkartan bir hizmettir. Bu işlemler, uzman ve alanında yeterli bilgiye sahip olan eksperler tarafından yapılmaktadır. Araç incelemeleri için verilen ekspertiz işlemleri oto ekspertiz olarak geçmektedir. Eskişehir noktasındaki oto ekspertiz Oto ekspertiz işlemleri, araç devir işlemlerinden önce alıcı talebi doğrultusunda yapılan işlemlerdir. Ekspertiz işlemlerinde, sanayi gibi belli otomotiv sektörlerindeki incelemelere kıyasla aracın tüm bilgilerini çıkartan detaylı bir inceleme yapılır.

 

Bu incelemeyle birlikte; aracın kilometre bilgisi, kaza kaydı, değişen parçaları, orijinal boya durumu gibi bilgiler oluşturulan rapor üzerine işlenmektedir.

Son olarak alıcı ve satıcıya tarafsız bir hizmet sunarak, rapor doğrultusunda aracın ederini belli edecek bir fiyat aralığı çıkartır. Bu da satış işlemlerinin gönül rahatlığıyla gerçekleşmesini sağlar. Bir ekspertiz firmasının rapor yazabilmesi için kurumsal olması gerekir. Arama motorları üzerinden kurumsal oto ekspertiz hizmeti  veren firmaları kolaylıkla bulabilirsiniz.

 

Oto Ekspertiz Firması Nasıl Seçilmelidir?

Seçilecek olan ekspertiz firması kurumsal bir pozisyonda olmalı, Bunun için ise ekspertiz firmasında tek ve en önemli şart olan TS 13805 belgesinin onaylı olarak işlem yapması yanında, TSE belgesi, firmanın hizmet için yeterli donanıma sahip olduğunu gösteren bir belgedir. Bu belgeye sahip olan kurumsal oto ekspertiz hizmeti veren firmalar tercih etmek doğrudur.

Ekspertiz firmalarında aranan bir diğer kriter, firmanın müşteri memnuniyeti ilkesine olan tavrıdır. Profesyonel ve kurumsal bir ekspertiz firması, müşterilerin aklında tek bir soru kalmayacak şekilde detaylı hizmet sunmalıdır.

Aynı şekilde satıcı ve alıcılarla tek tip şekilde muhatap olarak herhangi bir menfaat içerisine girmemelidir. Sıralanan tüm bu özellikler, ekspertiz firmasının sektör içerisinde kendini önemli bir konuma taşımasını sağlar.

Ekspertiz işlemlerinin oldukça ihtiyaç halinde olması, ekspertiz firmalarının sektör içindeki kalabalığını artırmıştır. Bu firmalar arasında kaybolmamak ve yanlış bir tercihte bulunmamak için ekspertiz firmalarının başta TSE belgesi olup olmadığı sorgulanmalıdır.

Kaynak: https://experix.com.tr/oto-ekspertiz-nedir-nasil-yapilir/

 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!