Saç Bakım Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Saç Bakım Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır?

Saç Bakım Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır?
Saç Bakım Kremi Nedir, Nasıl Kullanılır? reklam
Bu içerik 32131 kez okundu.
Reklam

 

Saç bakım kremi, günlük rutin hayatınızın saçlarınızda oluşturduğu toz, kir ve yağ kalıntılarını şampuanlarla temizledikten sonra saçların nemini koruyabilmek adına uyguladığınız bakım kürüdür. Saçlarınıza uyguladığınız bakım kremleri ile saçlarınızın mat ve kuru olmasını, elektriklenmesini önlersiniz. Saç tellerinizi besleyerek bir koruma kalkanı oluşturmuş olursunuz.

Şampuanlar, saç kütiküllerini koruyabilmek adına düzenli kullanılması gereken bir ürün haline dönüşmüştür. Saçlarınızın aşırı negatif yüklerini alarak nem dengesini korur. Saçlarınızı nemlendirir ve parlak gözükmesini sağlar.  Başkaları tarafından saçlarınızın göz kamaştırıcı güzellikte gözükmesini sağlayan birinci faktördür. Ancak saç bakım şampuanı seçerken saç tipinize uygunluğunu ve eksik vitamin ihtiyaçlarını karşılayabilecek olmasına dikkat etmelisiniz.

Yağlı saçlar için şampuan Nasıl Kullanılır?

Gelelim herkesin aklını kurcalayan o soruya! Yağlı saçlar için şampuan nasıl kullanılır? Öncelikle duşa girdiğinizde saçlarınızı güzelce tek bir sefer HC şampuan şampuanlamak gerekmektedir. Şampuanın saçınızdan tamamen arındığına emin olduktan sonra saç kremini saçınızın uzunluğuna göre avuç içinize dökmelisiniz. Saç diplerine değdirmeden sadece saç uçlarınıza yani saçın en eski kısımlarına eşit bir şekilde yayarak sürmelisiniz.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken tek şey saç derinizle temas etmemesidir. Çünkü saç derisinde ki gözenekleri kapatarak, saçın nemlenmesine ve uzamasına engel oluyor. İkinci önemli kısım ise saçınızın her yerine eşit bir şekilde dağıttığınızdan emin olmalısınız. 30-60 sn arası saçınızda bekleterek mümkünse soğuk su ile durulamalısınız. Yağlı saçlar için şampuan nıntamamen durulandığından emin olunuz. Eğer bu durum gerçekleşmezse saçınız kirli ve yağlı gözükecektir.

Doğru Ürün Seçimi

Seçtiğiniz saç bakımı için mutlaka saç tipinize uygun olmalı ve eksik vitaminlerinizi desteklemesi gerekmektedir. Yoksa hiçbir faydasını göremez aksine saçlarınızın daha da matlaşmasına sebep olursunuz. Bunun için yoğun vitamin destekli HC saç kremi tam aradığınız özelliklere sahip bir üründür.

Günlük olarak saçlarına şekil veremeyen kıvırcık ya da kabarık saçlara sahip olan kişiler ayrıca sıvılaştırılmış keratin desteği ile anında etki sağlayan HC kolay tarama spreyi de tercih edebilirler. Saçınızı tararken ya da taramadan önce her yere eşit gelecek şekilde saçınıza püskürtmeli,ardından geniş dişli tarak ile saçınızı taramalısınız.

HC’ nin diğer bir ürünü olan leke karşıtı krem  ihtiyaç olduğunda ödüllü markadan almanızı tavsiye ediyoruz

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı