Reklam
Reklam

Diş Eti Kanaması Neden Olur?

Diş eti kanaması diş etlerinde meydana gelebilme ihtimali olan hastalıkların habercisi olabilir. Bu nedenle diş eti kanaması sorunu yaşayan kişilerin uzman bir diş hekimine başvurmaları oldukça fazla önem teşkil etmektedir.

Diş Eti Kanaması Neden Olur?
Diş Eti Kanaması Neden Olur? Tanitimweb
Bu içerik 177 kez okundu.
Reklam

Diş eti kanaması diş etlerinde meydana gelebilme ihtimali olan hastalıkların habercisi olabilir. Bu nedenle diş eti kanaması sorunu yaşayan kişilerin uzman bir diş hekimine başvurmaları oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Diş eti kanamasına sebep olan birçok etken mevcut olmaktadır. Bu etkenlerin teşhisinin doğru yapılması ve tedavi yapılması için kartal diş doktoru hizmet vermektedir. Diş eti kanaması bireyin sağlığını tehdit etmesi, diş etlerinde plak birikimi ile meydana gelmektedir. Oluşan plaklar diş etinde iltihaplanmaya sebep olur ve buda kanama meydana getirmektedir.

 

 Diş Eti Kanaması Neden Olur?

 

 Diş eti kanamasının en önemli sebebi plak birimi olmaktadır. Aşırı plak birikimi kanamalara neden olması nedeni ile ciddi bir hastalık olmaktadır. Ağızda meydana gelen bu ve bunun gibi sorunlar bireyin sağlığını tehdit eden bir konu olarak öne çıkmaktadır. Sert diş fırçası ile diş fırçalama, yeterli ağız bakımı ve kontrolü yapmama gibi birçok neden diş eti kanamasına neden olmaktadır. Ayrıca diyabet, tansiyon gibi kronik rahatsızlığa sahip olan bireylerde de diş eti kanaması sorununa sebep olmaktadır.

 

 Diş Eti Kanaması Belirtileri Nelerdir?

 

 Diş eti kanamasının ilk belirtisi diş fırçalama esnasında kanama oluşması konusu olmaktadır. Ayrıca diş eti kanaması kanama belirtisi dışında ağız içinde başka hassasiyet sorunlarına sebep olmaktadır. Sıcak ya da soğuk içilmesi halinde dişlerde sızlama gibi sorunların yaşanması, diş etinin normal renginden daha kırmızı olması gibi belirtilerde diş eti kanaması belirtisi olmaktadır.

 

 Diş Eti Kanaması Teşhisi Nasıl Konulur?

 

 Diş eti kanaması çoğu zaman bir neden değil birçok nedenden dolayı oluşmaktadır. Teşhisin konulması için kartal diş doktoru tarafından gerekli muayene ve tedavi programı hazırlanmaktadır. Bununla birlikte hastaya doğru ağız bakımı ve doğru diş fırçalama tekniği öğretilmesi ve gerekli önlemlerin alınması adına kartal diş doktoru gerekli tüm hizmetleri sunmaktadır. Günlük ağız bakımının yapılması yanı sıra yılda iki kez uzman doktor tarafından muayene yapılması ve gerekli tedavilerin uygulanması ile daha sağlıklı dişlere kavuşma imkanı mevcut olmaktadır. Burada en önemli konu düzenli yapılan ağız ve diş bakımı olmaktadır.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!