Reklam
Reklam

ABD’de çöken binada ölü sayısı yükseliyor

ABD'nin Florida eyaletinde 12 katlı binanın kısmen çökmesinin ardından devam eden arama-kurtarma çalışmalarında 4 kişinin daha cansız bedenine ulaşılması ile hayatını kaybedenlerin sayısının 9’a yükseldiği bildirildi. Binaya ait 2018 tarihli yapısal saha araştırması raporu yayınlandı.

ABD’de çöken binada ölü sayısı yükseliyor
ABD’de çöken binada ölü sayısı yükseliyor
Bu içerik 200 kez okundu.
Reklam

ABD’nin Florida eyaletine bağlı Miami Beach’in kuzeyindeki sahil kasabası Surfside’da yer alan ve kısmi çökme yaşanan 12 katlı Champlain Towers South Condo binasında kurtarma ekiplerinin çalışmaları devam ediyor.

Miami-Dade Belediye Başkanı Daniella Levine Cava son yaptığı açıklamada, arama-kurtarma çalışmaları sırasında ekiplerin 4 kişinin daha cansız bedenine ulaştığını ifade ederek, hayatını kaybedenlerin sayısının 9'a yükseldiğini bildirdi.

Cava, arama-kurtarma faaliyetlerine İsrail ve Meksika'dan ekiplerinde katıldığını ifade ederek, “İhtiyaç duyulan herkes sahada ve işini yapıyor. İnsanları canlı bulmak için çabalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

BİNAYA AİT ARAŞTIRMA RAPORU YAYINLANDI

ABD basınında, çökme yaşanan binaya ait 2018 Ekim ayına ait yapısal saha araştırması raporu yayınlandı. Raporda, yaklaşık üç yıl önce bir mühendisin binanın havuz güvertesinin altındaki beton levhada yapısal hasar ve otoparkta bulunan “çatlama ve parçalanma” ile ilgili endişelere dikkat çektiği görüldü.

Raporda, havuz güvertesi ve giriş tahrikinin altındaki su yalıtımındaki hatanın “büyük yapısal hasara” neden olduğu öne sürülerek, su yalıtım malzemelerinin ömrünü tamamladığı ve tamamen değiştirilmesi gerektiğine dikkat çekildiği yer aldı.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!