Reklam
Reklam

MAHİR filminin Oyuncusu Şule KAN ile Özel Röportaj

MAHİR filminin Oyuncusu Şule KAN ile Özel Röportaj

MAHİR filminin Oyuncusu Şule KAN ile Özel Röportaj
MAHİR filminin Oyuncusu Şule KAN ile Özel Röportaj reklam
Bu içerik 528 kez okundu.
ReklamMerhaba hoş geldiniz nasılsınız, oyunculuk hayatına ilk olarak nasıl başladınız? Bu mesleğe ilginiz ne zamandır var? Biraz paylaşabilir misiniz?

Merhabalar hoş buldum teşekkür ederim. Öncelikle oyunculuğa çok küçük yaşlardan itibaren hep büyük bir tutkum vardı ve zaman ilerledikçe tutkumun kaybolmadığını aksine daha da arttığını fark ettiğim an itibariyle oyuncu olmak istediğime karar verdim. Sonrasında ise üniversiteye başladığım ilk sene oyunculuk eğitimi almaya başlayarak hayalimi gerçekleştirmek adına adımlarımı atmaya başladım.Şimdi Mahir isimli Film nasıl başladı ve içinde bulunmaya nasıl karar verdiniz Senaryoyu ilk okuduğunuzda neler hissettiniz

Bir arkadaşım bana Mahir adlı bir proje olduğundan bahsetti ve bu proje için bir audition çekip yönetmene göndermemi istedi. Sonrasında senaryoyu ve canlandırmamı istediği karakteri bana anlatınca hemen senaryoyu okudum ve açıkçası çok heyecanlandım çünkü Mahir filmi insanlığa verdiği ciddi toplumsal mesajlar aynı zamanda dersler içeriyordu. İnsanların var olan algılarını kırabilme düşüncesi bende müthiş bir merak uyandırmıştı sonrasındaysa hemen bir audition çekip yönetmene gönderdim böylelikle de mahir filminin kadrosunda yer aldım.


PEKİ FİLM İÇİN NASIL HAZIRLANIYORSUNUZ OYUNCULUK İÇİN İLHAM ALDIĞINIZ OYUNCULAR VAR MI?

İlk başta senaryoyu en iyi şekilde kavramaya çalışıyorum sonrasında karakterimi kendimle özleştirip tamamen benimsiyorum geri kalanı ise tamamen ezber ve çalışma..

İlham aldığım bir oyuncu var mı emin değilim fakat Demet Evgar ve Aras Bulut'un oyunculuklarını çok başarılı buluyorum.


MAHİR SİNEMA FİLMİNİN GEREKLİ İLGİ VE ALAKAYI GÖRÜCEĞİNE İNANIYORMUSUNUZ.

Mahir'in insanlara vermek istediği sosyal mesajlar ile insanları insan yapan veyahut yaşama hakkını veren, cinsel kimlikleri ya da tercihleri olmadığını bazı insanların yerleşmiş algılarını değiştirebilme ihtimaliyle beraber Mahir'in gerekli ilgi ve alakayı kesinlikle göreceğine aynı zamanda büyük bir yankı uyandıracağına inanıyorum.

Mahir Filminin Konusu ve Oyuncuları:

Mahir isimli gencin, cinsel kimliğini keşfetmesi, aile ve toplum baskısı yüzünden yaşadığı zorlukları ve onu intihara sürükleyen hikayesini anlataktacak film. . Mahirin her zaman yanında olan ablasının vefat etmesiyle artık onu babasından koruyan en iyi destekçisini de kaybetmesiyle. Ajansta çalışan ve hayali iyi bir fotoğrafçı olmak olan Mahir, baskıcı ve dindar olan babasından devamlı olarak şiddet’te görmektedir. Maruz kaldığı zorbalıklardan dolayı kapı komşusu ve abisi olarak gördüğü Ercan’a sığınır. Mahirin değişimini kabullenmeyen babası onu dini duyguları sömüren cinci bir hocaya götürür ve orada uğradığı tecavüz sonrasında... Mahir’in üzerinde kalıcı travmalar kalmasına sebep olur. Mahir bu süreçte arkadaşlarının desteklerine rağmen, her ne kadar kendisini toparlamaya çalışsa da mahir ne arkadaşları onun adım adım intihara sürüklenmesine engel olamamıştır. Bir gün Mahir kadın kıyafetleri giyerek sevdiklerine bir mektup bırakıp intihar etmiştir. Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan filmin ( LGBT ) dünyasında yaşananları perde üzerine sinemaya ve dijital platforma taşıyacak.

Mahir Filmi Teaser:


Mahir Filmi Oyuncu kadrosunda; Rüzgar Ozan DİKİCİ, Hüseyin ELMALIPINAR,  Şule KAN, Cemre Pelin ATEŞOĞLU,  Emre KARAOĞLU, Avni Cihan DEMİR, Emre KARAOĞLU, Nur ORUÇOĞLU, Doğuş ARSLAN, Furkan YILMAZ gibi başarılı oyuncular Mahir Filminin karakterlerini canlandırmak için yer alacak. Dram türündeki Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanan Mahir filminin yapım şirketi “ Image Talents ” oldu. Yönetmen koltuğunda aynı zamanda Mahir filmin senaryo yazarı DOĞUŞ ARSLAN olacak.  2021 Eylül ayında yayınlanması planlanan Mahir filmin çekimleri Temmuz 2021’de başlamış olacak.
Mahir Filminin Afişi:

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!