Reklam
Reklam

Hakan Yurtbaşı; Teknoloji Tekstil Sektörünü Değiştiriyor

Hakan Yurtbaşı; Teknoloji Tekstil Sektörünü Değiştiriyor

Hakan Yurtbaşı; Teknoloji Tekstil Sektörünü Değiştiriyor
Hakan Yurtbaşı; Teknoloji Tekstil Sektörünü Değiştiriyor reklam
Bu içerik 531 kez okundu.
Reklam

 

2004 yılında kurduğu Catch Jeans şirketi ile ülkemizde tekstil ve hazır giyim sektörünün öncüleri arasına giren Hakan Yurtbaşı, şirketin dünya pazarına açılmasında da son derece aktif bir yol oynadı. Şirkette aktif olarak CEO görevini de sürdüren Yurtbaşı, tekstil sektöründe ulaştığı başarıyı teknolojik gelişmelere ve inovatif fikirlere verdiği önemle elde ettiğini ifade ediyor. Son dönemin en dikkat çeken genç girişimcilerinden olan Yurtbaşı, tekstil sektöründe teknolojik ilerlemelerin sektörün seyrini değiştirebilecek nitelikte olduğunu da vurguluyor. İşte tekstil sektöründe ülkemizi global pazarda temsil eden Yurtbaşı’nın gözünden teknolojik gelişmelerin tekstil ve hazır giyim sektörüne etkisi.

Teknoloji, Tekstil Sektörünün Her Aşamasında Aktif Olarak Var

Yurtbaşı’yla söyleşimizin ilk kısmında teknolojinin tekstil sektörünün genel hatları kapsamında nasıl bir öneme sahip olduğu üzerinde durduk. Bu kapsamda değerlendirmelerde bulunan uzman girişimci “Teknoloji, tekstil sektöründe üretim aşamasında makine kullanımından, satış ve pazarlamada E-Ticaret modeli tekniklerin belirlenmesine kadar son derece geniş bir yelpazeye etkide bulunmakta. Bunlara bir de özel yazılımlar ve programlar sayesinde tasarım harikası giyim ürünlerinin üretilebiliyor olması eklenebilir. Anlaşılacağı üzere teknoloji, hazır giyim ve tekstil sektöründe üretimden satışa kadar son derece etkin bir role sahip.” Yorumunu yaparak teknolojik gelişmelerin tekstil sektöründe devasa bir etkiye sahip olduğunun altını çizdi.

Catch Jeans firmasının global pazara uzanan yolculuğu ve kendi kişisel yaşam öyküsünde de teknolojinin son derece önemli bir konuma sahip olduğunu belirten Yurtbaşı, şu an bulunduğu konuma, inovatif yaklaşımları ve teknolojik gelişmeleri gözeterek sektör kapsamında öngörüler sayesinde eriştiğini belirtti. Özellikle pandemi süreci öncesi ve sonrası olarak tekstil sektörünün ikiye ayrılması gerektiği üzerinde duran Yurtbaşı, teknolojik gelişmelere ayak uyduramayan firma ya da şirketlerin tekstil sektöründe ayakta kalamayacağı üzerinde durdu. Sektör kapsamında geleceğe yönelik öngörülerde de bulunan uzman girişimcinin sahibi olduğu ve aktif olarak CEO’luk görevini üstlendiği Catch Jeans firması, son birkaç yıl içerisinde global pazara girerek Avrupa’ya yöneldi.

“Daima Teknolojiyi Takip Etme Eğilimi Gösterdik”

Catch Jeans, temel olarak sokak modası temelli bir temaya sahip. Firma, sokak modası temasını gündelik yaşama uygun ve daha ciddi bir portföye taşımayı hedefliyor. Böylelikle konfor ve şıklığı aynı anda müşterilerine sunmayı amaçlayan Catch Jeans, tüm dünyada etki gösterebilecek yenilikçi bir perspektife sahip. Catch Jeans’in varoluş yolculuğu ve bugün bulunduğu konum Yurtbaşı ile yaptığımız söyleşinin ikinci kısmını oluşturuyor. Kuruculuğunu üstlendiği firma hakkında detayları paylaşan Yurtbaşı “2004 yılında çıktığımız yolculuğumuzda daima teknolojiyi takip etme eğilimi gösterdik. Trendlere kapılmak yerine trendleri dizayn etme amacıyla, belirlediğimiz hedeflere yüksek azim göstererek ulaştık. Pandemi sürecinde herkes tarafından görünür olan E-ticaretin, modern insanın yaşam tarzının merkezine yerleşeceğini çok daha önceden öngörmüştür ve hazırlıklıydık” diyerek pandemi sürecinde Catch Jeans’in elde ettiği başarı öyküsüne atıfta bulundu.

Bunlara ek olarak uzman girişimci, pandemi sürecinin pek çok giyim firmasında büyük hasara yol açtığını belirterek “Pandemi her ne kadar birçok sektörde ciddi finansal sorunlara sebep olsa da tekstil sektörü, kısa bir duraklama yaşadıktan sonra ilerleyişini sürdürdü. Şüphesiz bu durumun en temel sebebi E-ticaretin insan yaşamında oldukça önemli bir konuma gelmesidir. E-ticaret ağına ayak uyduramayan tekstil firmaları ise büyüklüğü ve hacmi ne olursa olsun, bu süreçte çok ciddi hasarlar aldı.” Yorumunda bulundu. Yurtbaşı öncülüğünde Catch Jeans, ülkemizin sınırlarını aşarak Avrupa yolculuğuna başladı. Genç ve başarılı girişimciye çıkmış olduğu yolculuğunda başarılar diliyoruz.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!