Reklam
Reklam

Mustafa Sarıgül: Ampulü değiştirmezsen patlar, değiştirmenin zamanı geldi

Manisa’da partisinin il başkanlığı kongresine katılan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, iktidarı eleştirdi. AKP’nin enerjisinin tükendiğini söyleyen Sarıgül, “Ampulü vakti saati gelince değiştirmek lazım, değiştirmezsen patlar. Ampulü değiştirmenin zamanı geldi” dedi.

Mustafa Sarıgül: Ampulü değiştirmezsen patlar, değiştirmenin zamanı geldi
Mustafa Sarıgül: Ampulü değiştirmezsen patlar, değiştirmenin zamanı geldi
Bu içerik 163 kez okundu.
Reklam

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Manisa'da partisinin il kongresine katıldı. Manisa Öğretmen Evi'nde yapılan kongrede konuşan Mustafa Sarıgül, Türkiye Değişim Partisi'nin vaatlerini anlattı.

Konuşmasının ilk kısmında madencilerin, çiftçilerin zor durumda olduğunu ifade eden Mustafa Sarıgül, şu ifadelere yer verdi;

* Madenciye ışık, çiftçiye mazot yok. Oysa iktidar kendi adamlarına bir maaş değil, iki maaş değil, üç maşa değil, 5 maaş değil kendi adamlarına maaşları veriyorlar. Kendi partilisine sınır tanımıyorlar.

* Evlatlar okuyor, üniversiteyi okuyor. Yazılıda 99-100 alıyor ama bakıyorsunuz ki mülakatta sınıfta kalıyor. Türkiye Değişim Partisi iktidarında mülakatı kaldıracağız. Bizim yüreğimizde haset yok, bütün milletimiz var. Türkiye’mizin eli, kolu, gözü, ayrım yapmayan zekası olacağız.

“MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'E BORÇLUYUZ”

Konuşmasından tüm inançlara saygılı bir parti olduklarını kaydeden Sarıgül, “Bugün bu topraklarda özgür yaşıyorsak, bugün bu topraklarda haktan, hukuktan, demokrasiden insanların haklarından bahsediyorsak, bismillah diyerek inançlara saygılı laiklikten bahsediyorsak, bugün bu topraklarda isteyen yurttaşlarımız kiliselere, isteyen yurttaşlarımız sinagoglara, camilerimize gidiyorsa bunu Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün laik Türk anlayışına borçluyuz” dedi.

5T FORMÜLÜNÜ ANLATTI

Türkiye'nin kurtuluşunun 5T formülünde olduğunu savunan Mustafa Sarıgül, özellikle çiftçiye her türlü cezanın kesildiğini ve üretimden uzaklaşmalarına neden olunduğunu söyledi. Sarıgül şöyle konuştu:

* Tarım, teknoloji, turizm, tekstil ve tasarruf. Tarımda bir numara olacağız. Arazi çok ama arazi bozkır olmuş, eken biçen yok. Çünkü çiftçiye alım garantisi yok.

* Yolsuzluklara bulaşanlara ev hapsi bile vermeyen bu iktidar tütün esnafımıza her türlü cezayı kesiyor.

* Türkiye Değişim Partisi'nin gözü bu iktidarın her zaman ensesinde olacaktır. Köylünün tütününe göz dikenler asla adaletten bahsedemezler.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!