Reklam
Reklam

Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Sertleşme bozukluğu tedavisinde mutluluk çubuğu yöntemi kullanılır. Bu yöntem cerrahi niteliktedir ve doğal yollar ile bir gelişme sağlanamaması durumunda uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı
Mutluluk Çubuğu Nedir Ve Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Tanitimweb
Bu içerik 209 kez okundu.
Reklam
Sertleşme bozukluğu tedavisinde mutluluk çubuğu yöntemi kullanılır. Bu yöntem cerrahi niteliktedir ve doğal yollar ile bir gelişme sağlanamaması durumunda uygulanan bir tedavi yöntemidir. Mutluluk çubuğu yöntemi, cerrahi bir müdahale ile penise protez takılması işlemini kapsar. Cerrahi nitelikte olması dolayısı ile kalıcı bir işlemdir.

Sertleşme Bozukluğunun Yaygınlık Düzeyi ve Mutluluk Çubuğu

Sertleşme bozukluğuna tıp dilinde erektil disfonksiyon denir. Halk arasında ise bu durum iktidarsızlık olarak anılır. Genel olarak sertleşme sorunu ya da erektil disfonksiyon terimleri kullanılır. Sertleşme bozukluğunun belirtileri kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bu durum kişinin öyküsüne, kendisinde mevcut olan hastalıkların çeşidine ve düzeyine ve yaşa göre değişiklik gösterir.

Toplumsal yargılardan dolayı bu sorunu yaşayan hastaların problemlerini iletmekten çekinmeleri, sertleşme bozukluğu yaşayanların oranının belirlenmesini daha zor hale getirmektedir. Genel olarak bakıldığında güvenilir bilimsel araştırmalar sonucunda, bütün dünyada kırk yaş ve üzerinde olan erkeklerin %52’sinin, Türkiye’de ise kırk yaş ve üzerinde bulunan erkeklerin %34'ünün sertleşme bozukluğu rahatsızlığını yaşadıkları düşünülmektedir.

Dünya üzerinde yaklaşık olarak 100 000 000 erkeğin sertleşme sorunu yaşadığı düşünülmektedir. Erkeklerin çoğu, yaşamlarının belli bir döneminde sertleşme bozukluğu ile karşılaşmaktadır. Ancak genelde bu durum geçicidir. Bununla birlikte kimi zaman da tedaviye bile ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu sorunu yaşayan erkeklerin çoğu mutluluk çubuğu ameliyatına yönelmektedir. Bununla birlikte mutluluk çubuğu ameliyatı vasıtasıyla kesin bir çözüme kavuşmayı amaçlamaktadırlar.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatının Yapılışı

Cerrahi olmayan yöntemler olan ilaçların, cihazların, enjeksiyonların ve psikolojik danışma hizmetlerinin sorunu çözüme kavuşturamaması gibi durumlarda hastalar, cerrahi tedavi yöntemi olan mutluluk çubuğu ameliyatına yönelir. Genel anestezi altında yapılan mutluluk çubuğu ameliyatı penis bölgesine şişirilebilir protez takmayı amaçlar. Cerrahi yaklaşım, hastanın öyküsüne veya doktorun tercihlerine göre değişiklik gösterir. Alt karın ile skrotum üzerinde yapılan bir kesi yardımı ile mutluluk çubuğu penisin üzerine yerleştirilir. Ayrıca, idrarın boşaltılabilmesi için kısa bir süreliğine idrar yolu ile beraber mesaneye esnek ve ince yapılı bir tüp konulur.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatından Sonra Görülebilecek Yan Etkiler

Yaklaşık olarak mutluluk çubuğu ameliyatından sonra iki veya dört haftalık bir süre boyunca ameliyat bölgesinde ağrı, sızı, şişlik ya da morarmalar görülebilir. Böyle durumlarda doktor, ağrı kesici tedavilere başlayabilir. Bununla birlikte hastalar, doktorun onayı ile mutluluk çubuğu bu ameliyatın ardından dört veya altı hastalık süreden sonra cinsel ilişkiye girebilirler. Takılan penil protez ve yapılan ameliyat hastanın ilişkiden aldığı zevke ve yaşadığı orgazma hiçbir şekilde engel olmamaktadır. Detaylı bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!