Akşener’den EMASYA hatırlatması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener" Yangının başından itibaren askerin bulunmadığı şikayetleri var, evet AK Parti iktidara geldiğinde EMASYA programını iptal ettiler. O zamanda söylemiştik, bu programı iptal etmeyin bu tür afetlerde eğitilmiş donanımlı personel ile müdahale etme şansımız olur, diye ama dinlemediler bizi" diye konuştu.

Akşener’den EMASYA hatırlatması
Akşener’den EMASYA hatırlatması
Bu içerik 1379 kez okundu.
Reklam

Akşener'in burada düzenlediği basın toplantısındaki açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

* Ağır bir yangın geçirildi. Çok farklı dedikodular çıktı, şaibeler çıktı, öyle oldu, böyle oldu…

* Onlarla ilgili olarak burada yaşayan insanlarımızın talepleri var. Yanan yerlere dair herhangi bir yapılaşma, betonlaşma istemiyor. Buna dair, devleti yönetenler söz verdiler.

* Onun takipçisi olacağız. Buradaki yaraların sarılması lazım. O yaraların sarılıp sarılmadığına dair tespitlerde bulunup; bu yaraların sarılması için de takipçi olacağız.

“EMASYA PLANI TEKRAR YERİNE KONMALI”

* Ben İçişleri eski Bakanı olarak şunu söyleyeyim: EMASYA diye bir yönerge vardı.

* Emniyet, asayiş, yangın ve afet üzerineydi. Bu program kaldırıldı. Askerler için de, devlet görevlileri için de bir plan programdı bu, eğitilirlerdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Bodrum'un Yukarı Mazı köyünde incelemelere başladı.

 

Yukarı Mazı köy kahvesinde vatandaşlarla bir araya gelen Akşener'i Muğla Milletvekili Metin Ergun, İl Başkanı Davut Akmeşe, Bodrum İlçe Başkanı Nevzat Kanber, Kamu Hizmetlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun ve ilçe yöneticileri ve Mazı köylüleri karşıladı.

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!