Reklam
Reklam

Karamollaoğlu’ndan iktidara zam eleştirisi

Hükümetin yaptığı zamları değerlendiren Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, "Her zaman olduğu gibi 'Memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz' diye süreci başlatan iktidar, memuru yine geçim derdiyle baş başa bıraktı. İki yılın sonunda bile şimdiki yoksulluk rakamlarının altında kalacak maaşlarla memuru her geçen ay daha da yıkıcı hale gelen enflasyon girdabının içinde bırakan yetkililer, devletin asli unsuru olan memurların beklentilerini maalesef karşılayacak bir ücret artışı yapmamıştır" dedi.

Karamollaoğlu’ndan iktidara zam eleştirisi
Karamollaoğlu’ndan iktidara zam eleştirisi
Bu içerik 147 kez okundu.
Reklam

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, hükümetin memura yaptığı zamla ilgili değerlendirmesini paylaştı. Memurlar ile hükümet arasında gerçekleştirilen 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin hayal kırıklığıyla sona erdiğini belirten Karamollaoğlu, “Her zaman olduğu gibi “Memuru enflasyona ezdirmeyeceğiz” diye süreci başlatan iktidar, memuru yine geçim derdiyle baş başa bıraktı” dedi.

“MEMURLARIN BEKLENTİLERİNİ KARŞILAYACAK ÜCRET ARTIŞI YAPILMADI”

Karamollaoğlu, şu değerlendirmeleri yaptı:

*İki yılın sonunda bile şimdiki yoksulluk rakamlarının altında kalacak maaşlarla memuru her geçen ay daha da yıkıcı hale gelen enflasyon girdabının içinde bırakan yetkililer, devletin asli unsuru olan memurların beklentilerini maalesef karşılayacak bir ücret artışı yapmamıştır.

*Memur maaşlarında 2022 yılı için %5+7, 2023 yılı için ise %8+6 olmak üzere iki yılda toplam %26 oranında bir artış sağlanmıştır. Soruyorum; bu zamlar memurun bir önceki toplu sözleşmeden bu yana artan giderlerinden hangisini karşılamaya yetecek?

“ÇARŞI, PAZARDAKİ RAKAMLAR HERKESİN GÖZÜ ÖNÜNDE”

*Kıyma %92, pirinç %50, sıvıyağ %94, süt ve makarna %37, deterjan %28 artmışken prompterlarda yazan cümleler işlerin yolunda gittiğini söylese de çarşı pazardaki rakamlar herkesin gözü önünde durmaktadır.

*Enflasyondaki önlenemeyen artış herkesin malumu iken memura ikinci yılda %8+7 zam veren iktidarın Çalışma Bakanı, bu oranın Türkiye tarihindeki en yüksek oransal artış olduğunu söyledi.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!