Reklam
Reklam

Arazide Su Arama Yapılması

Tarım arazilerinde ihtiyaçların başında elbette ki su gelmektedir. Bugün bir çok arazi susuzluk nedeniyle atıl durumda olduğu için, ekilebilir arazi miktarında da belirli oranda düşüş yaşanmaktadır.

Arazide Su Arama Yapılması
Arazide Su Arama Yapılması Tanitimweb
Bu içerik 203 kez okundu.
Reklam

Tarım arazilerinde ihtiyaçların başında elbette ki su gelmektedir. Bugün bir çok arazi susuzluk nedeniyle atıl durumda olduğu için, ekilebilir arazi miktarında da belirli oranda düşüş yaşanmaktadır. Bu nedenle tarım alanlarında su arama işlemleri günümüzde gelişmiş teknolojik cihazlar sayesine kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu tür su aramaları için hizmet veren firmalar sayesinde yerin 20 metre altına kadar gerekli görüntülemeler yapılıyor. Buna göre kolay bir şekilde ne kadar su bulacağınızı da öğrenmiş oluyorsunuz. Bu tür firmaları tercih ederek kolay bir şekilde su arama işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Böylelikle istediğiniz bölgelerde su arama işlemleri yaptırabilir ve ne kadar su bulacağınızı da öğrenebilirsiniz. Sizlere sunduğu kaliteli hizmetlerle çok başarılı bir şekilde su arama konusunda hizmetler veren Hakim Jeoloji firması, yüksek teknoloji cihazları ile ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılıyor. Böyle bir ihtiyacınız bulunuyorsa firmaya www.hakimjeoloji.com.tr sitesinden ulaşabilir ve kolaylıkla GPRx su arama da yaptırabilirsiniz.

Cihazla Arazide Su Bulma

Yağmur ve kar suları toprağın altına geçerek, burada zamanla oluşmuş olan kuyularda birikir ve belirli bir oranda kalır. Buraların bulunması ile birlikte, istediğiniz miktarda su elde etmiş olacaksınız. bir miktarları yer altına ulaşarak orada bir su seviyesi oluşturur. Bu su seviyesi kazı yapılarak veya başka yöntemlerle belirlenerek sonrasında sondajların da yardımıyla artık kullanılır hale geliyor. Arazilerde su kullanımı için genel olarak bu tür birikmiş sulardan kullanılmaktadır. Su arama çalışmalarında tarih boyunca farklı yöntemler kullanılmış ve bu yöntemler yardımıyla tabana yakın yerlerde ki sular çıkarılmış durumda.

Örneğin sopa yardımıyla yapılan su aramalarında yerin bir kaç metre altındaki sular tespit ediliyor ve yine sondaj ile burada derinlik açılarak, belirli bir noktaya kadar iniliyor. Şüphesiz ki yeni yöntemler sayesinde bunların tamamını aşarak daha kolay, hızlı, güvenli ve sorunsuz bir şekilde yüksek miktarda su tespiti yapılıyor. Arazide su bulma için tercih edilen bu yöntemler, zeminden 20 metre aşağıya kadar derinlemesine analiz yapabiliyor. Ayrıca eski metotlarda kazı işlemleri sonucu kesin olarak su bulma olasılığı bulunmaz. Rastgele bölgeler kazıldığından dolayı suyun çıkıp çıkmaması kazı işlemleri sonra belli olmaktadır. Su kaynaklarına ulaşmak yapılan kazılar çok maliyetli işlerdir. Arazilerin büyük olduğu düşünüldüğünde su bulana kadar yapılan bölgesel kazılar çok uzun işlemlerdir.

Nokta Atışı Arazide Su Bulma

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte arazide su arama işlemleri daha kolay bir hale gelmiş ve tam anlamıyla nokta atışı olarak su olan yerler tespit edilmiş durumda. Yerin röntgeni çekildiği gibi, çıkarılacak suyun miktarı dahi hesaplanabiliyor. Böylelikle ne kadarlık su ihtiyacınız varsa veya arazinizde en fazla suyun olduğu yere sondaj vurarak suyu çıkarabiliyorsunuz. Su arama cihazları her bölgede kullanılabilen ve yanılma payı olmayan cihazlardır. Kazı işlemlerinde rastgele bölgelere yapılan kazılar maliyet olarak çok fazladır. Fakat bu cihaz ile tespit daha kolay ve güvenli bir şekilde yapılmaktadır.

Özel ekipmanlar yardımıyla arama işlemi yapıldığı için, son derece pratik ve kullanışlı bir şekilde su arama işinizi halletmiş oluyorsunuz. Üstelik cihazlar hem sıcak su tespiti yapıyor, hem de soğuk su tespiti de yapılabiliyor. Yerin altında jeotermal su arayanlar için de bu cihazlar ile bunu bulmanın mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!