Reklam
Reklam

Almanya’da başbakan adayı Laschet vaatlerini açıkladı

Almanya'da 26 Eylül'de yapılacak genel seçimlerde Hıristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin başbakan adayı Armin Laschet, iktidar olması halinde ilk 100 günde yapacaklarına ilişkin eylem planını açıkladı. Laschet, 139 sayfalık seçim beyannamesini özetleyerek, iktidar olması halinde yapacaklarını 6 ana madde halinde sıraladı.

Almanya’da başbakan adayı Laschet vaatlerini açıkladı
Almanya’da başbakan adayı Laschet vaatlerini açıkladı
Bu içerik 237 kez okundu.
Reklam

Almanya'da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesi Hristiyan Birlik (CDU/CSU) partilerinin başbakan adayı ve Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) Genel Başkanı Armin Laschet, ülkede iktidar olması halinde ilk 100 günde yapacaklarına ilişkin eylem planını duyurdu. Laschet, 139 sayfalık seçim beyannamesini özetleyerek, iktidar olması halinde yapacaklarını 6 ana madde halinde sıraladı.

EYLEM PLANINI AÇIKLADI

Eylem planında Almanya’da ailelere yardımın arttırılacağını, ev alacaklara yardım yapılacağını ve vergi kolaylığı sağlanacağını belirten Laschet, ülkede güvenlik amaçlı kameraların arttırılacağını ve kameraların ağ bağlantılarının güçlendirileceğini ifade etti. Almanya’da devlet işlerinin hızlandırılacağını ve formalitelerin azaltılacağına da dikkat çeken Başbakan adayı Laschet, daha fazla iklim yeniliği ile küçük ve orta gelirliler için eğitim yardımı ve çiftçilere gelecek garantisi sağlanacağını kaydetti.

Başbakan adayı Laschet, açıkladığı eylem planında küçük ve orta gelirlilerin de bin 250 euroya kadar vergiden muaf olacağını bildirerek, öğrenciler ve yarı zamanlı işler için mini iş limitinin ise ayda 450’den 550 euroya yükseltileceğini aktardı.

AİLELERE DESTEK VERECEĞİNİ AÇIKLADI
Eylem planında yeni ev satın almak isteyenlere de değinen Laschet, gayrimenkul devir vergisinin yetişkin başına 250 bin euro olacağını ve vergi muafiyetine çocuk başına 100 bin euro daha ilave edileceğini belirtti. Aileler için daha fazla mali yardım yapılacağının altını çizen Laschet, çocuklar için temel indirimini yetişkinler ile aynı düzeye yükseltmeyi planlıyor. Almanya’da çocuk yardımını da arttıracağını belirten Laschet, çocukların bakımı ve yetiştirilmesi için yardımı 5 bin euroya yükseltilmesini istediğini kaydetti. Eylem planına göre ülkede bakıma muhtaçlara ve yakınlarına yatarak ve huzurevindeki bakım için kişisel katkı payı ise 700 euro olacak.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
İmamlar AKP’li belediyeden özel plaj günü istedi
Trabzon uyarıldı!
Trabzon uyarıldı!