E2 Vizesinin Avantajları Nelerdir?

E2 Vizesinin Avantajları Nelerdir?

E2 Vizesinin Avantajları Nelerdir?
E2 Vizesinin Avantajları Nelerdir? reklam
Bu içerik 635 kez okundu.
Reklam

 

E2 yatırımcı vizesi sayesinde Amerika hayali olan birçok kişi oturum ve çalışma izni alabilmektedir. E2 vizesi kriterler sağlandığı takdirde alınması kolay ve red oranı düşük vizedir. Yatırımcı olmak ve birkaç şartı beraberinde yerine getirmek vizenin alınması için yeterlidir.

  • Dil ve Eğitim Şartı Yoktur

E2 yatırımcı vizesi alabilmek için başvuru şartlarında dil istemi yoktur. Başvuru sahibi belirli düzeyde İngilizce bilmese de E2 vizesine hak kazanır. Ayrıca bu vize için vize verilecek kişinin eğitim durumu da önemli değildir.

  • Vize Sınırının Olmaması

Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışma izni sağlayan H1- B denilen vize türlerinde vizede sayı sınırı var iken, E2 yatırımcı vizesinde sayı sınırlaması yoktur. Yatırımcı olan ve şartları sağlayan herkes bu vizeye başvurabilir ve E2 vizesi kapsamında haklardan yararlanabilir.

  • Çalışma İzni Sağlar

E2 vizesi alan kişi ve eşi kendi şirketinde çalışabilir ve bu sayede gelir elde edebilirler. E2 vizesinde diğer vizelerden farklı olarak vize sahibinin ve eşinin saat sınırlaması yoktur. E2 yatırımcı vizesi için yatırım yapıldığı takdirde hem şirketten kar sağlanır hem de yatırımın maliyeti karşılanmış olur.

  • Uzatılabilir Vize Türüdür

E2 vizesinde, vize için gerekli şartlar devam ettiği ve sağlandığı müddetçe kısıtlama olmadan uzatılabilir. E2 dışında diğer birçok Amerika vize kısa süreli oturum izni verirken E2 vizesi 5’er yıllık periyotlar halinde uzayabilen vizelerdendir.

  • Eğitim Alabilmek İçin Avantajlıdır

E2 vizesi alan yatırımcıların 21 yaş altındaki çocukları ABD’de yaşayabildikleri için ücretsiz eğitim hakkından da yararlanabilirler. ABD’de eğitim için başka ülkelerden başvuru yapıldığında büyük bütçeler gerektiren dil okulları, lise eğitimi gibi programlar E2 vizesine sahip olan yatırımcıların çocukları için bu eğitimler ücretsizdir.

ABD’de lise eğitimini tamamlayan ve İngilizcesi ideal olarak görülen çocuklar, üniversitelerin akademik koşullarını sağlamaları durumunda ABD’nin iyi eğitim veren seçkin üniversitelerinde ücretsiz olarak burslu okuyabilirler.

  • Yatırım Miktarı ve Sağladığı Haklara Göre Avantajlıdır

EB- 5 vizeleri gibi milyonluk yatırımların şart olduğu vizelere oranla daha ekonomiktir. Ayrıca aile fertlerinin de haklardan ve avantajlardan yararlanması düşünüldüğünde kişiye geri dönüşü olan vizedir.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı