Yeni Bir Diş Ünitesi Seçmek için Tavsiyeler

Yeni Bir Diş Ünitesi Seçmek için Tavsiyeler

Yeni Bir Diş Ünitesi Seçmek için Tavsiyeler
Yeni Bir Diş Ünitesi Seçmek için Tavsiyeler reklam
Bu içerik 697 kez okundu.
Reklam

 

 

İlk olarak, diş ünitinin satın alındığı klinikte hangi hedef segmente hizmet verildiğini iyi belirlemek gerekir. Genel olarak üç segment olduğu kabul edilir: ekonomik, orta seviye ve yüksek seviye. Diş kliniği tasarımını göz önünde bulundurarak, iç mekana hangi renk düzeninin uyacağını düşünün. Ekipmanın tüm ulusal ve uluslararası standartları karşıladığından emin olun. Uygunluk tescil belgeleri gereklidir. Lisanslama prosedüründen geçerken bunlara ihtiyacınız olacak.

 

Diş ünitesinin hasta dostu olması gerektiğini unutmayın. Ancak doktorun rahatlığı daha da önemlidir, çünkü sandalyede daha uzun süre kalır. Modern ekipman, dezenfeksiyon ve çapraz enfeksiyona karşı koruma alanında en yüksek güvenlik standartlarını karşılamalıdır.

 

Çalışan hortumların hava-su devrelerinin yıkanması, aspirasyon sisteminin hortumlarının dezenfekte edilmesi veya çeşme suyuna dezenfektan eklenmesi gibi sistemlerin bulunmasının şart olduğu düşünülmektedir. Hastanın dişçi koltuğunda enfeksiyon kapma korkusu çok yüksektir, bu nedenle kliniğinizde kurulan ekipmanın güvenlik sertifikasına sahip olması gerekir.

 

Garanti süresine ve koşullarına dikkat etmeyi unutmayın. İdeal olarak, üretici, garanti süresi boyunca ekipman için tüm onarım ve yedek parça maliyetlerini karşılamakla yükümlüdür. Ancak pazarlama hileleri yaygındır. Örneğin, bir üretici 4 yıllığına ücretsiz hizmet veriyor. Bu, belirtilen süre boyunca üreticinin yalnızca onarımlar için ödeme yapacağı ve yedek parça maliyetinin müşteri tarafından karşılanacağı anlamına geliyor.

 

Unutmayın, 1991 yılından beri tüm Türkiyeye diş sağlığı ile ilgili dental cihaz ve sarf malzemeleri temin edip, satış öncesi ve sonrası her süreçte destek veren Metco Dental, Dünyanın Bir Numaralı markalarıyla diş hekiminizin en büyük destekçisidir.

 

Danışmak istediğiniz tüm konularda; metco@metcodental.com adresine mail atabilir veya 0216 345 7424 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı