İBB’ye bu kez de Büyükada’da engel

Başkanlığa seçildiği günden engel üzerine engel çıkarılan İBB Başkanı İmamoğlu ve belediye ekipleri bu kez Büyükada'da yeni bir engelleme ile karşı karşıya. TÜGVA tarafından kullanılan Büyükada iskelesinin üst katı İBB'ye geçti. Ancak tahliyeye bölgede önlem alan polisin gözü önünde direnen TÜGVA çalışanları ile zabıtalar arasında kısa süreli arbede yaşandı.

İBB’ye bu kez de Büyükada’da engel
İBB’ye bu kez de Büyükada’da engel
Bu içerik 236 kez okundu.
Reklam

TÜGVA tarafından kullanılan Büyükada iskelesinin üst katı mahkeme kararıyla İBB’ye geçti. Ancak TÜGVA’nın terk etmemesi üzerine, İBB ekiplerinin kata çıkmalarına izin verilmedi.

Tahliye işlemini gerçekleştirmek için iskeleye giden İBB’ye bağlı zabıtalar, üst katta bekleyen polislerin engeliyle karşılaştı.

Polislerin önünde TÜGVA çalışanları oldukları belirtilen kişiler tarafından zabıtalar, ittirilerek yaka paça dışarıya çıkarıldı. O anlara ait görüntüler ortaya çıktı.

Büyükada İskelesi’nde toplanan halk ise, İBB zabıtalarının içeriye alınmamasına tepki gösterdi.

ONGUN: MAHKEME KARARINA RAĞMEN ENGELLENİYOR

Konuya ilişkin İBB Sözcüsü Murat Ongun da bir açıklama yaptı, “Bir vakıf, Büyükada Vapur İskelesi’ni, mahkeme kararına rağmen boşaltmadı, tahliye ise engelleniyor. Oysa tahliyenin önünde hiçbir hukuki engel yok. Bu vakfın İBB'ye karşı savunulması idari usullere aykırıdır. Bunu yapan tüm kişi ve kurumlar hakkında hukuki süreç başlatılacaktır” ifadelerini kullandı.

ONGUN FOTOĞRAF PAYLAŞTI

Büyükada iskelesiyle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden (İBB) yeni bir açıklama yapıldı. İBB Sözcüsü Ongun, TÜGVA isimli vakfın Büyükada iskelesini 3. şahıslara vererek yaptığı organizasyonlardan bazılarını paylaştı

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
MEHMET EMİN DOĞAN KİMDİR?
12 kente sarı kodlu uyarı
12 kente sarı kodlu uyarı