PRP Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi

PRP Saç Tedavisi
PRP Saç Tedavisi reklam
Bu içerik 414 kez okundu.
Reklam

 

 

Günümüzde gelişen saç tedavi yöntemleri, etkili sonuçlar göstermektedir. Özellikle PRP saç tedavisi yöntemi, saç büyümesini tetiklediği gibi saç tellerinin kalınlığını da artırmaktadır. Peki PRP saç tedavisi nedir? Gelin bu yöntem hakkında merak edilen tüm cevapları tek bir rehberde inceleyelim.

 

PRP Saç Tedavisi Nedir?

 

PRP kelimesi, trombosit açısından zengin plazma (platelet rich plasma) kavramının kısaltılmış halidir. Bu yöntemin esas amacı, saç tellerini kalınlaştırmak ve saç büyümesini tetiklemektir. Bu nedenle saç derisine trombosit açısından zengin plazma enjekte edilir. Zengin plazma enjeksiyonu, doğal saç büyümesini tetikler. Ek olarak saç folikülüne kan akışını artırır. Sonuç olarak kan akışı artan bölgede saç telleri kalınlaşır ve dökülme oranı da azalır.

 

PRP saç tedavisi yöntemi, zayıflamış saç tellerine sahip insanlarda etkilidir. Ek olarak saçları dökülen insanlar için de bu yöntemin faydalı olduğunu söylemek mümkündür. Bir diğer yöntemde ise, saç ekimi yaptıran insanlar PRP tedavisi ile saç büyümesini hızlandırabilir. Sonuç olarak PRP tedavisi, pek çok yöntem ile birlikte uygulanabilir ve saç ekimi tedavisi sonrasında da tercih edilebilir. Kolay uygulanabilir bir yöntem olması nedeniyle günümüzde pek çok hasta tarafından tercih edilmektedir.

 

PRP Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

 

PRP saç tedavisi yöntemi, hem kadın hem de erkekler için uygundur. Özellikle de bölgesel kellik meydana geldiği durumlarda ya da saç ekimi sonrasında başvurulan medikal yöntemler arasındadır. Bu yöntemde ilk olarak hastadan kan alınır. Alınan bu kan, santrifüj edilerek trambositli plazma oluşturulur. Bu plazma, doku yenilenmesinde ve iyileşmesinde etkili bir özelliğe sahiptir. Zira büyüme faktörlerinden zengindir. Akabinde bu zengin plazma saç derisine enjekte edilir. Enjekte işleminden sonra hastanın saçı yıkanır ve hasta dilediği zaman evine gidebilir.

 

Yöntem cerrahi bir işlem gerektirmediği için hastanın gözlem altında tutulmasına gerek yoktur. Tedavi sonrasında hasta araç kullanabilir ve hayatına kaldığı yerden devam edebilir. Bu yöntem 2 haftada bir defa 3-4 ay düzenli olarak kullanılabilir. Süreç kişiye göre şekillenebilir. Düzenli tedavi süreci sonrasında saçlarda güçlenme meydana gelir ve doğal olarak dökülme miktarında da azalış görülür.

 

Saça Etkisi?

 

Peki, PRP saç çıkarır mı? Saç tedavisi, saç dökülmelerinde kullanılan bir yöntemdir. Bu nedenle direkt olarak saç çıkartan bir yöntem olarak görmemek gerekir. PRP tedavisi ile birlikte saç ekimi tedavisi de uygulanabilir. tedavideki temel amacı, zayıf ve dökülmeye meyilli saçları güçlendirmektir. Bu nedenle PRP tedavisi saç çıkarmasa da saç dökülmesine karşı etkilidir.

 

PRP Saç Ekiminden Kaç Gün Sonra Yapılır?

 

Daha önce PRP yönteminin saç ekimi tedavisi ile birlikte uygulanabileceğini belirtmiştik. Bu nedenle PRP tedavisi ile saç ekimi yöntemini birlikte uygulayabilirsiniz. Saç ekimi sonrası PRP tedavisine başvurmak ise son derece etkili işlemlerden birisidir. Bu nedenle saç ekiminden yaklaşık olarak 3 hafta sonra tedavinin planlanması yapılabilir.

 

Tedavi Ne Kadar Sürer?

 

PRP tedavisi yöntemi, genel olarak 3 seansta uygulanmaktadır. Her bir seans, yaklaşık olarak 30 dakika sürmektedir. Tedavi sonrasında acı hissedilmez. Bu nedenle hasta dilediği gibi hayatına devam edebilir. Seans sayıları, genel olarak hastanın tedaviye verdiği cevaba göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle seans sayısı ve tedavi süresi kesin değildir.

 

PRP Saç Dökülmesini Durdurur mu?

 

Evet. PRP tedavisinin saç köklerini güçlendirdiği kanıtlanmıştır. Bu nedenle PRP tedavisi ile anormal miktardaki saç dökülmesi azaltılabilir. Her gün 100 tel kadar saç telinin dökülmesi normaldir. Zira saç kökleri, bir döngü içerisinde hareket eder ve her bir saç kökünün döngüsü farklıdır. PRP tedavisi ise saç tellerini kalınlaştırır ve anormal dökülmelere karşı etkilidir.

 

PRP Saç Tedavisi Fiyatları

 

PRP saç tedavisi fiyatları hakkında net bir rakam vermek söz konusu değildir. Bu nedenle hastalar, kesin karar sonrasında iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirler. Ek olarak PRP saç tedavisi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz. PRP saç tedavisi, günümüzde etkinliği kanıtlanmış yöntemlerden birisidir. Eğer 3-4 aylık süreç içerisinde düzenli olarak bu yöntemi sürdürürseniz, tedavi de başarıyla sonuçlanacaktır. PRP saç tedavisi sırasında komplikasyon olması da son derece seyrektir. Bu nedenle PRP saç tedavisi, günümüzde oldukça güvenli ve etkili yöntemlerden birisidir.

 

 

 

 

Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı
Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!
SEBİNUR “ESKİ MAHALLE” ADLI ŞARKISIYLA SONBAHAR AYLARINA DAMGA VURACAK!